• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Vilniuje vyks diskusijas visuomenėje keliančios LGBT+ bendruomenės eitynės „Už lygybę!“. Pasak eiseną organizuojančios Lietuvos gėjų lygos (LGL), renginyje tikimasi sulaukti keliasdešimties tūkstančių dalyvių.

Šeštadienį Vilniuje vyks diskusijas visuomenėje keliančios LGBT+ bendruomenės eitynės „Už lygybę!“. Pasak eiseną organizuojančios Lietuvos gėjų lygos (LGL), renginyje tikimasi sulaukti keliasdešimties tūkstančių dalyvių.

REKLAMA

Policija praneša, kad renginyje budinčių pareigūnų bus pagal poreikį – prireikus visada gali būti iškviestos didesnės pajėgos, Eltai teigė policijos atstovai.

Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybė skelbia šeštadienį išdavusi 3 leidimus protestams iki kelių šimtų žmonių Katedros aikštėje ir aplink ją. Be to, protestams pasirinktas laikas beveik sutampa su LGBT+ bendruomenės eitynėmis.

Visgi politikai ir šalies vadovai, panašu, į eitynes nesiveržia – Eltos žiniomis prezidentas Gitanas Nausėda eitynėse dalyvauti neketina, o Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nurodo, jog savaitgalį bus išvykusi. Tačiau, kaip atkreipė dėmesį politikė, Liberalų sąjūdžio partijos narių eitynėse bus galima išvysti.

REKLAMA
REKLAMA

Ar ministrė pirmininkė dalyvaus renginyje, kol kas lieka neaišku, nes iki penktadienio popietės atsakymo šiuo klausimu Eltos redakcija negavo.

REKLAMA

Apie užtikrintą dalyvavimą eitynėse kol kas pranešė tik liberalias idėjas atstovaujanti Laisvės partija.Tuo metu didžiausia valdančiosios daugumos – konservatorių – partijos nariai dėl dalyvavimo LGBT+ eitynėse spręs savarankiškai spręs, Eltai sakė partijos frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Tuo metu socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė eitynėse teigė nedalyvausianti. Tačiau ji neabejojo, kad partijos atstovų renginyje bus.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės parlamento partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Darbo partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – ne tik neketina dalyvauti renginyje, bet ir kelia klausimus dėl Europos Parlamento (EP) rinkimų išvakarėse LGBT+ eitynėms parinktos datos.

Skelbiama, kad renginio dalyviai link Vingio parko nuo Bernardinų sodo pajudės 16 val.

Primenama, kad po eitynių Vingio parke iš karto po eitynių vyks nemokamas „Lithuanian Pride“ koncertas, kurio metu taip pat vyks Vaivorykštės apdovanojimų įteikimas.

ELTA primena, kad pernai LGBT+ bendruomenės eitynės Vilniuje vyko praėjusių metų liepą.

Ko jie ten vaikščioja? Prisivaikščios
Ko jie ten vaikščioja? Prisivaikščios
Jokie kiti Lietuvos žmonės paradų nerengia - nei darželinukai, nei moksleiviai, nei verslininkai, nei pensininkai, anei valstybės tarnautojai. Koks tokių pasivaikščiojimų ir pašūkavimų tikslas? Kišti kitiems savo paleistuvišką gyvenimo būdą? Bandyti įtikinti normalų žmogų, kad kai vyras lipa ant vyro, o dvi bobelės viena kitą bando visokiais iškreiptais būdais lytiškai patenkinti - kad tai yra normalu ir visiems turi būti priimtina? Pasakoti pasakas apie lyties pasirinkimą, genderines lytis, lyties keitimą? Jums ne visi namie, akivaizdžiai užsižaidėte su savo ištvirkavimais ir prašotės nubaudžiami. Jei kišite savo paleistuvavimo ideologiją darželinukams, jų žaislus dažydami savo spalvomis, jei bandysite mokyklų programas užšiukšlinti savo kliedesiais, jei niokosite miestų turtą, perdažydami perėjas ir tuo sukeldami pavojų saugiam gyvenimui mieste - net neabejoju, kad gausite pagal nuopelnus. Nes taip elgiasi ekstremistinės organizacijos, kurių nė viena normali visuomenė netoleruoja. Netoleruos ir jūsų. Juo labiau Lietuvoje. Būsite paskelbti veikėjais už įstatymo ribų, jūsų organizacijos bus uždraustos, visi jūsų dulkinimosi klubai uždaryti, aršiausi veikėjai pasodinti už grotų. Štai ką tik ir galite pasiekti savo paradais ir eisenomis. Ir jau nebe daug iki to betrūksta
Kaip manote, kodėl lgbt eisena nevyksta visu vienu metu? - teisingai, jūs atspėjote: nes nėra kam eiti. Šitos demonstracijos iš tikrųjų yra lgbt siekis įtraukti į savo liūną naujų narių, nes jie paprasčiausiai nori šviežių partnerių seni jau asibodę.
ligonius reikia gydyt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų