Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
22
Santaros klinikos

Iš Santaros klinikų dar balandį pabėgusi koronavirusu serganti moteris keldama grėsmę kitiems žmonėms namo keliavo populiariais viešojo transporto maršrutais. Lyg niekur nieko moteris autobuse vaišinosi kito keleivio turėtu alumi.

22

Iš Santaros klinikų dar balandį pabėgusi koronavirusu serganti moteris keldama grėsmę kitiems žmonėms namo keliavo populiariais viešojo transporto maršrutais. Lyg niekur nieko moteris autobuse vaišinosi kito keleivio turėtu alumi.

REKLAMA

Ją pareigūnai surado jau tik parvykusią namo. Teisme vilnietė pasakojo, kad suprato, jog yra užsikrėtusi koronavirusu, tačiau pabėgti iš ligoninės ir sugrįžti namo jai tuo metu atrodė tinkamiausias pasirinkimas.

Švelni bausmė

Bylos duomenimis, būdama informuota medicinos personalo, kad jai nustatytas teigiamas Covid-19 rezultatas tyrimas ir įspėta dėl apsaugos priemonių, kurių ji turi laikytis, pažeisdama epidemiologinį rėžimą, moteris išlipo pro Santaros klinikos Infekcinių ligų priėmimo–skubios pagalbos skyriaus palatos langą.

Tada naudodamasi viešuoju transportu: 1G maršruto autobusu ir 6 maršruto troleibusu, ji grįžo namo, tuo sukeldama pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga infekcine liga. Tad teismas moterį pripažino kalta ir skyrė 3 mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant per mėnesį neatlygintinai išdirbti 30 valandų visuomenės labui (viso 90 valandų).

REKLAMA

Tiesa, netrukus bausmė buvo sutrumpinta trečdaliu. Tad galutinai moteris įpareigota 2 mėnesius atlikti viešuosius darbus. Tai yra, per mėnesį neatlygintinai išdirbti 20 valandų visuomenės labui (viso 40 valandų).

Moters versija

Moteris, apklausta ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino visiškai. Ji paaiškino, kad iki 2020 metų balandžio mėnesį buvo užsienyje. Ten išbuvo apie 2 mėnesius. Į Lietuvą grižo 2020-ųjų balandžio 3 d.

Lietuvos pasienyje užpildė įteiktas pažymas, nurodė savo duomenis, taip pat buvo paimti mėginiai dėl viruso. Viso jų grupėje buvo 10 žmonių, jie vyko autobusu. Grįžusi jautėsi gerai, jokių simptomų nejautė. Pažymoje nurodė, kad pageidauja saviizoliuotis savo namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu nepagalvojo, kad moteris gyvena name, kur tiek virtuvė, tiek tualetas yra bendri, ir kad kontaktų ji neišvengs. Po kelių dienų moters buvo ieškoma jos gyvenamojoje vietoje, kurioje ji gyveno paskutiniu metu prieš išvykdama į užsienį.

Sveikatos centro darbuotojai sužinoję, kur ji gyvena, pas ją atsiuntė medikus ir policiją. Ji buvo nuvežta į Santarų klinikas, kur buvo paimtas pakartotinis tyrimas. Ji visą naktį buvo laikoma palapinėje prie ligoninės.

Kitą dieną, ji iš palapinės buvo perkelta į palatą, tada ir buvo informuota, kad ji serga koronavirusu, taip pat jai gydytojas pateikė dokumentus bei paaiškino, kas juose parašyta, ir liepė pasirašyti. Moteris neperskaitė duotų lapų, norėjo, kad kuo greičiau ją paleistų. Lapų kopijos jai buvo įteiktos, bet ji juos grįžusi namo išmetė.

Jai gydytojas pasakė, kad ji bus paleista namo, jai net įteikė receptą su medikamentais. Gydytojai liepė palaukti palatoje, tačiau, ji buvo nevalgiusi, visą naktį pralaukusi lauke palapinėje, jai viskas atsibodo, todėl pagalvojo, kad gali pabėgti pro langą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu apie tai, kad ji pažeidžia taisykles ir jai gali grėsti atsakomybė, ji negalvojo. Iš palatos išlipo pro langą ir nubėgo į viešojo transporto stotelę, kadangi važiavo greitasis autobusas. Su juo ji važiavo iki „Žaliojo tilto“ stotelės ir ten persėdo į troleibusą.

Važiuojant autobusu ji išgėrė alaus su vyriškiu, kurio ji nepažinojo, matė pirmą kartą. Gėrė alų, nes buvo susijaudinusi. Išlipusi iš troleibuso, grįžo namo, spėjo užeiti į savo butą, tačiau išgirdo, kaip kieme kažkas pradėjo teirautis apie jos butą.

Pažiūrėjusi pro langą pamatė pareigūnus, suprato, kad jie ieško jos ir iš karto išėjo į kiemą, o iš ten ją medikai grąžino atgal į Santariškes. Moteris tikino, kad labai gailisi, jog pabėgo, bet tuo metu jai tai pasirodė tinkamiausias sprendimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų