Šimonytės kirtis Skvernelio Vyriausybei: vasarą reikėjo įsiklausyti į įspėjimus dėl Covid-19, o ne šventę švęst

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė mano, kad šiuo metu Lietuvoje matoma situacija dėl Covid-19 galbūt būtų mažiau sudėtinga, jei buvusi Vyriausybė vasarą nebūtų visiškai atleidusi vadelių. Premjerė primena, kad vasarą daug specialistų kartojo, kad rudenį sulauksime antrosios koronaviruso bangos, tačiau senoji Vyriausybė į šiuos įspėjimus neįsiklausė.

Tiesa, I. Šimonytė siūlo dar neskubėti vertinti Covid-19 krizės valdymo, nes pandemija, jos teigimu, „nesibaigė nė velnio“.

„Vienas dalykas, kuris, mano supratimu, didele dalimi lėmė tai, kas buvo paskui, tas vasaros epizodas, kuris turbūt labai smarkiai prisidėjo prie to, ką turime dabar. Vyriausybė atlaisvino karantiną, kai tik galėjo. 

Matyt, dėl to aš labai didelių priekaištų neturiu. Bet visą tą vasaros laiką žmonės galėjo elgtis kaip žmonės. Jie buvo pavargę, jie norėjo šventę švęsti, jie šventę šventė“, – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto diskusijoje apie Covid-19 krizės valdymą trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerės manymu, visą vasarą Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė galėjo ruoštis antrajai Covid-19 bangai, kuri atslinko rudenį.

„Vyriausybė turbūt turėjo gana rimtai galvoti apie tą epizodą, kuris bus. Nebuvo daug žmonų, kurie sakė, kad rudenį jokio epizodo nebus. Kai kurie turėjo labai grėsmingų įspėjimų ir gaila, kad tie grėsmingi įspėjimai, kaip dabar matome pagal situaciją, labiausiai pasitvirtino.

Ar nebūsime nusipirkę labai brangaus laiko? Ir toliau teigiu, kad mes ir toliau nusipirkome labai brangaus laiko“, – sakė I. Šimonytė.

Taip pat premjerė nuogąstauja, kad ne tik gyventojai per mažai pasitiki valdžia ir jos sprendimais dėl karantino, bet ir valdantieji, panašu, nepakankamai pasitiki piliečiais.

„Mes turime lūkestį žmonėms, kad žmonės pasitikėtų valdžia, vienas kitu, žodžiu ir siūlymu. Bet ir sprendžiančiųjų pusės labai dažnai to pasitikėjimo pakankamai nėra. Netgi kai diskutavome apie karantino apribojimus, pagrindinis klausimas būdavo, o ką jūs darysite, jeigu kažkas kažkur važiuos, nesilaikys, nedarys, kaip liepta. Negaliu padaryti, kad visi laikytųsi žodžio. Bet reikia sakyti, kad viskas, ką aš turiu – žodis, prašymas“, – pridūrė I. Šimonytė.

REKLAMA

Mažiau nei 3 tūkst. naujų atvejų

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 2717 naujų koronaviruso atvejų, mirė 27 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą taip pat registruotas 2091 pasveikęs žmogus.

Iš viso Lietuvoje registruota 152 tūkst. 215 COVID-19 atvejų, 83 tūkst. 837 asmenys pasveiko, 65 tūkst. 712 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2036 žmonės. 

Praėjusią parą taip pat detalizuota 13 mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Praėjusią parą Lietuvoje atlikta 15 tūkst. 330 tyrimų dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 685 tūkst. 772.


Rašyti komentarą...
D
2021-01-06 11:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta Šimonyte pati su savo laisvės mergom rėkė kad kai jos bus valdžioje tai greitai susidoros su covid-19..Deja,kai nėra ko parodyti savo darbų, tai geriausia kaltinti buvusią vyriausybę.
Atsakyti
-13

A
Antabas.
2021-01-06 11:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po laiko visi staiga tampa labai jau protingi, o kur tuo metu buvo pati Šimonytė, kadėl ji tada tylėjo?
O dabar kiekvienas durnelis gali aiškinti kas tada ne taip buvo daroma....
Atsakyti
-25

G
Gėda
2021-01-06 11:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ko klykė konservai,kad nieko čia nėra ir priimtos priemonės perteklinės..o dabar plokštelė apsivertė...
Atsakyti
-22

SKAITYTI KOMENTARUS (88)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų