Vilniuje ketvirtadienį ir penktadienį vyks konferencija, kurioje bus diskutuojama apie prekybos žmonėmis prevenciją.
Konferencijos "Prekybos žmonėmis prevencija: iššūkiai ir sprendimai" metu bus svarstoma, kokios yra efektyviausios priemonės kovojant su prekyba žmonėmis, bus aptariamos geriausios valstybių praktikos ir jų rezultatai, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Renginio tikslas - bendra strategija, kaip efektyviau bendradarbiauti prekybos žmonėmis kilmės, tranzito ir tikslo valstybėms kovoje su šiuo reiškiniu.
Konferenciją organizuoja URM kartu su VRM, Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija ir Jungtinių Tautų narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuru, joje dalyvaus įvairių Lietuvos institucijų pareigūnai, ekspertai, žurnalistai, akademikai, taip pat verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Renginio metu daugiausia dėmesio bus skiriama žiniasklaidos, verslo ir švietimo įstaigų vaidmeniui kovoje su prekybos žmonėmis apraiškomis.
Birželį JAV Valstybės departamentui paskelbus šių metų ataskaitą apie prekybą žmonėmis pasaulyje, Lietuva kaip ir pernai atsidūrė pažangiausių - 1 kategorijos - šalių grupėje.
Anot pranešimo, Lietuva buvo palankiai įvertinta dėl nuolatinių pastangų ir ryžto persekiojant prekiautojus žmonėmis, imantis prevencinių priemonių stabdant tokią prekybą bei suteikiant pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis.
Vis dėlto tyrimo ataskaitoje teigiama, kad Lietuva yra prekybos moterimis ir vaikais seksualinio išnaudojimo tikslais importo, eksporto ir tranzito šaltinis ir jai reikėtų labiau susitelkti į prekybos žmonėmis aukų identifikavimo bei jų švietimo procesą - nukentėję turėtų būti labiau informuoti apie pagalbą reabilituojantis, kurią jie gali gauti.
Pažymima, kad valdžios institucijos turėtų imtis priemonių mažinant atviro seksualinio turinio informacijos paklausą ir užtikrinant, kad daugiau nei pusė asmenų, nuteistų už prekybą žmonėmis, gautų realią laisvės atėmimo bausmę.
Praėjusiais metais Lietuvoje buvo pradėti 26 tyrimai dėl prekybos žmonėmis, 21 byla pasiekė teismą, nuteista buvo 10 kaltinamųjų, iš kurių 8 sėdo į kalėjimą. 2005 m. buvo pradėti 32 tyrimai, tačiau tik 18 bylų pasiekė teismą, kur kaltais pripažinta buvo 20 asmenų.