Vilnių pasiekė audra: per Jonines sostinę nuplovė stiprus lietus

Trečiadienį visą Lietuvą talžiusi audra sostinę pralenkė, tačiau audringi orai pasitiko per Jonines. Vilnių ketvirtadienį nuplovė stiprus lietus ir kilo škvalas.

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje aptemo dangus, kilo stiprus vėjas. Vėliau sekė smarkus lietus ir griaustinis.

Kiek anksčiau gyventojai į telefonus sulaukė nepaprastojo įspėjimo, kad šalyje netrukus prasidės labai smarki audra.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad Lietuvoje artėja labai smarki audra, daug kur numatomos liūtys su perkūnija, vietomis smarkiai lis, kris kruša. Vietomis kils škvalas, 15–20 metrų per sekundę, kai kur iki 25 m/s.

PAGD perspėja gyventojus rūpintis savo ir artimųjų saugumu.

Sinoptikai žadėjo, kad ketvirtadienį daug kur trumpi lietūs su perkūnija. Kai kur lis smarkiai, kris kruša, kils škvalas. Vėjas besikeičiančios krypties, 6–11 m/s, per škvalą 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 26–31, vakariniame šalies pakraštyje 23–25 laipsniai šilumos.

Penktadienį daug kur trumpi lietūs, perkūnija, vietomis lis smarkiai. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 14–19, dieną 24–29 laipsniai.

Dauguma ežerų įšilo iki 22–24 laipsnių, maudynėms tinkamas ir giliausias šalies ežeras

Dauguma ežerų pasitinkant Jonines yra įšilę iki 22–24 laipsnių šilumos, komfortiškoms maudynėms tinkamas ir giliausias šalies ežeras – Tauragnas, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Pasak meteorologų, ežeruose vasara prasideda, kai vandens temperatūra pasiekia 10 laipsnių šilumos. Giliausi šalies ežerai į vasaros pradžią įžengia, kai oro temperatūra pakyla bent iki 12 laipsnių.

Nors iš pradžių įvairaus gylio ežerai šyla skirtingu intensyvumu, komfortišką maudymosi temperatūrą, apie 18 laipsnių šilumos, pasiekia panašiu metu – kai vidutinė paros oro temperatūra siekia 16 laipsnių.

REKLAMA

Kaip pranešė meteorologai, šiuo metu visuose šalies ežeruose vandens temperatūra yra perkopusi 20 laipsnių, dauguma ežerų įšilę iki 22–24 laipsnių šilumos. Upių vandens temperatūra siekia 19–25 laipsnius.

Giliausias ir aukščiausiai virš jūros lygio esantis Lietuvos ežeras Tauragnas yra tik kiek daugiau nei 5 kv. km dydžio, bet giliausia vieta šiame ežere siekia 62,5 metro. Dėl savo gylio Tauragno ežeras gana lėtai įšyla, todėl yra laikoma, kad šilčiausias vanduo jame būna rugpjūtį.

Pasak meteorologų, Tauragno ežeras iki komfortiškos maudymuisi vandens temperatūros įšyla apie gegužės pabaigą–birželio pradžią, ir per šias Jonines bus malonu maudytis giliausiame Lietuvos ežere, tačiau taip būna ne kasmet.

Per paskutinius 30 metų šilčiausias vanduo Tauragno ežere fiksuotas pernai, kai per Jonines vandens temperatūra siekė 24,5 laipsnio šilumos. Taip pat nemenkai įšilęs vanduo Tauragno ežere buvo ir 2019, 2013 bei 1999 metais – kiek daugiau nei 23 laipsniai šilumos. 

Šalčiausias vanduo Tauragne fiksuotas 1994 metais. Kaip sako meteorologai, per tų metų Jonines maudytis šiame ežere vargu ar kas išdrįso, nes vandens temperatūra siekė vos daugiau nei 13 laipsnių. Lietuvoje užsitęsus tropinei šilumai Tauragnas šiuo metu jau yra įšilęs iki 24 laipsnių šilumos.


Rašyti komentarą...
A
Aburgenas
2021-06-24 08:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kurio vieto žemi paliks aukštyn papais kaip smagu girdėti melagių balsa
Atsakyti
-4

T
Tu
2021-06-24 08:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aburgenai, dar tu ne psichuškėje?
Atsakyti
-4

P
Pastebėjimas
2021-06-24 16:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau penkios minutės kaip lyja, o štai tokios išvados.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų