Vilnietis atsisakė tikrintis girtumą, bet vairuotojo tai neišgelbėjo – gavo tūkstantinę baudą

Vilniečio Povilo V. pomėgis sėsti prie vairo išgėrus atsirūgo kaip reikiant. Ypač jo piniginei. Kartą vyras jau buvo sulaikytas visiškai girtas prie vairo, tada jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Todėl dar sykį istorijai pasikartojus, vairuotojas nusprendė pasinaudoti teise atsisakyti pasitikrinti girtumą. Bet pasirinkta vyriškio taktika nieko gero jam nedavė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas jį nubaudė solidžia bauda, o prokuratūros apeliacinį skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas priteistą sumą tik dar labiau padidino.

Pasisekė, kad nieko nesužalojo

Pirmasis rimtas perspėjimas Povilui V. suskambo dar 2017 m. lapkričio 4 d., kai apie 19.20 val., Vilniuje, Olandų gatvėje, jį sustabdė policijos pareigūnai.

Tuo metu jis vairavo automobilį „Mercedes Benz Sprinter“. Vyro kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio (nustatytas 2,53 promilių girtumas).

Prabėgo keletas metų ir istorija pasikartojo. Šįkart Povilas V. policijai įkliuvo 2020 m. rugpjūčio 22-ąją. Apie 20.15 val., Vilniuje, Žvorūnos gatvėje, jis sustabdytas prie automobilio „Peugeot Boxer“ vairo.

Policijos pareigūnams nustačius jo neblaivumo požymius (sklido stiprus alkoholio kvapas, kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti), vilnietis atsisakė tikrintis iškvėptame ore etilo alkoholio koncentraciją, taip vengė neblaivumo patikrinimo.

Paskyrė solidžią baudą

Teismas tokį vairuotojo elgesį įvertino atitinkamai. Jis buvo pripažintas kaltu dėl vairavimo išgėrus.

Jam buvo paskirta 4500 eurų dydžio bauda. Kuri, iškart sumažinta trečdaliu ir paskirta galutinė bausmė – 3 tūkst. eurų bauda.

Taip pat, nuspręsta iš Povilo V. išieškoti konfiskuotinos transporto priemonės „Peugeot Boxer“ vertę atitinkančią pinigų sumos dalį – 3 tūkst. eurų.

Dėl pastarojo punkto piestu stojo prokuratūros atstovai.

Apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokuroras Alvydas Markauskas prašė pakeisti dalį dėl išieškotinos pinigų sumos.

REKLAMA

Anot prokuratūros, automobilio vertė buvo ne 3 tūkst. eurų, o 4410 eurų, todėl girtas prie vairo sėdęs vyras turi sumokėti tokią sumą.

Šį skundą nagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas pritarė prokuratūros pozicijai. Todėl nuspręsta prokuroro A. Markausko apeliacinį skundą tenkinti.

Taip viską susumavus, vyrui pasivažinėjimas neblaiviam atsiėjo nei daug, nei mažai – 7410 eurų. Suma, kuri tikėtina privers susimąstyti ateityje.


Rašyti komentarą...
I
Ir gerai
2021-05-17 16:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiti daugiau pamastys kurie mėksta išgerinėti, nebenorės policijei savu istatymu norudinėti. Pusti, ar nepusti jeigu yra paprašoma turi tikrintis blaivuma, o nedaeiti iki to, kad butu sužaloti, žuve niekuo dėti žmonės. Kiek tokiu yra girtu vairuotoju, ir nukenčia žmonės, bei turtas
Atsakyti
0

D
Danutė
2021-05-18 22:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos skolas pamažins.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų