Vilnietį ne juokais išgąsdino vanduo iš čiaupo: jis žalias

Vilniečiai vieną mikrorajoną vienijančioje grupėje pradėjo dalintis žalio vandens vaizdais. Žmonės teigia, kad toks neįprastas vanduo bėga iš čiaupo. Tai ne pokštas, o rimtas namo šildymo sistemos gedimas, kurį reikia nedelsiant taisyti.

Vilnietis Remigijus pasakoja, kad jo daugiabutyje karštas vanduo staiga tapo žalias. Vyras net nufotografavo skirtumą tarp iš čiaupo bėgančio karšto ir žalio vandens. Vyras nerimauja, kad toks nudažytas vanduo gali pakenkti sveikatai.

Tuo tarpu akcinės bendrovės „Vilniaus šilumos tinklų“ klientų kokybės vadovė Svetlana Jefimova skuba raminti sunerimusius gyventojus ir teigia, kad toks vanduo yra saugus vartoti, nors ir indikuoja gedimą namo šildymo sistemose. Anot jos, toks vanduo simbolizuoja, kad namo šilumokaitis – kiauras.

„Klientai gali pastebėti žalią vandenį tik tada, kai name yra kiauras šilumokaitis. Dažytas termofikacinis vanduo iš šildymo sistemos patenka jau į gyventojo čiaupą. Tai reiškia, kad namo vidaus sistemoje yra problema – šilumokaitis yra prakiuręs ir jį reikia būtinai pasikeisti tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas karšto vandens tiekimas ir kad į jį nepatektų termofikatas“, – aiškina S. Jefimova.

Sveikatai nekenkia

Daugiabučių gyventojai nerimauja dėl medžiagos, kuria dažomas termofikacinis vanduo – fluoresceino. Ši medžiaga naudojama ir medicinoje, tada kai reikia nudažyti akies dugno kraujagysles.

Žmonės baiminasi, kad išgėrus vandens su šiuo dažikliu, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis, tačiau „Vilniaus šilumos tinklų“ atstovė ramina – sveikatai grėsmės toks vanduo nekelia.

„Tai yra tiesiog dažiklis, kuris parodo, kad yra akivaizdi problema. Jis yra saugus ir klientams, ir santechnikai, nes jo koncentracija, to dažo, yra labai maža. Tik tam, kad nudažytų tą vandenį ir būtų galima atskirti ar sistemoje yra gedimas.

Šiaip jis yra patvirtintas visuomenės sveikatos priežiūros tarnybų ir jokios grėsmės, net ir išgėrus to vandens, nebus. Taip, jis ir medicinoje naudojamas, tik visai kitais tikslais ir būdais, todėl negalime lyginti poveikio ir koncentracijos. Tikrai nei išgėrus, nei paragavus to vandens, nei santechnikai ar vamzdžiams šiuo atveju jokios grėsmės nėra“, – ramina S. Jefimova.

REKLAMA

Būtina periodinė priežiūra

Įmonės atstovė pastebi, kad ne retai pastatų administratoriai yra linkę pataupyti ir keisti šilumokaitį tik tada, kai šis prakiūra.

„Šilumokaičių ir visos namo šildymo sistemos priežiūrą vykdantys subjektai yra linkę pataupyti, mes visada raginame iki tokio įvykio pasitikrinti ir pasižiūrėti, bei atsakingai vykdyti namo vidaus šildymo sistemos  priežiūrą, kad kuo mažiau tokių nesklandumų kiltų.

Keičiami jie dažniausiai būna, kai jau artėja tinkamumo naudoti termino pabaiga“, – pasakoja S. Jefimova.

Anot jos gyventojai pastebėję iš čiaupo bėgantį žalią vandenį turėtų pranešti savo namo administratoriui, o šis – patikrinti šilumokaitį ir jį pakeisti. Šio įrenginio kaina priklausomai nuo reikalingo galingumo bei gamintojo gali svyruoti ir nuo kelių šimtų eurų iki kelių tūkstančių eurų.

„Patys gyventojai vargu ar pataisytų tokį gedimą, nebent patys yra šių sistemų specialistai. Paprasčiausiai reikėtų pranešti savo namo administratoriui ir jie tuomet turėtų keisti patį šilumokaitį, tikrinti, kur yra problemos. Sutvarkyti galima tik tokiu būdu.

Įrenginio kaina labai priklauso nuo perkamos prekės kokybės, nes yra ir pigesnių, ir brangesnių, tai priklauso nuo namo dydžio ir jo reikiamo galingumo. Apie kelis tūkstančius tikrai gali kainuoti. Paprastai šis darbas greitai sutvarkomas ir gyventojai su ilgesniais nesklandumais paprastai nesusiduria“, – teigia įmonės atstovė.


Rašyti komentarą...
R
Ruonis
2021-03-26 21:13:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pričiupo jis žalias, pastovėjąs raudonas, o išgertas geltonas. Kur teisybė.
Atsakyti
0

V
V.L.P.
2021-03-26 20:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Asocialai,jūsų siunčiamos prievartinės informacijos savo telefone nei gauti,nei laikyti nepageidauju!Čia niekas jūsų neskaito!O šimtas trumpųjų žinučių į dieną sakyčiau yra kiek per daug,atmetimo mygtukas jūsų nefunkcionuoja,atmetimo komandos neįvykdo!
Platinsiu reklaminį šūkį:
TV3 televizija - asociali asocialų valdoma televizija skirta asocialams,kaip TV pagalba!
Gero vakaro loxai!
Atsakyti
0

v
vaje
2021-03-27 07:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
šimašiniai ir armonaitinės ir vandenį pagaidino - greit vaivorikštinis bus...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų