Vilnietės piktinasi registracijos į darželius sistema: kantrybės turime, bet kiek galima

Vilniaus mieste mamos pitkinasi daugiau nei dvi savaites užstrigusia registracijos į darželius sistema ir niekaip nesulaukia atsakymo, ar jų vaikas gavo vietą darželyje, ar ne. Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad deda visas pastangas trikdžiams pašalinti ir tikisi kuo skubiau vykdyti vaikų priskyrimą į grupes.

Socialinėje „Facebook“ erdvėje moterys viena po kitos dalinasi nuotraukomis ir atsiliepimais dėl neveikiančios registracijos sistemos. Moterys piktinasi, kad daugiau kaip dvi savaites laukia atsakymų, ar vaikas gavo vietą darželyje, ar ne.

„Kantrybės turiu, per pandemiją išmokau, bet nuoširdžiai nesuprantu“

Savo pastebėjimais socialiniame tinkle pasidalino ir vilnietė Rūta, kuri augina dukrytę ir niekaip nesulaukia atsakymo, ar šiemet ji jau galės keliauti į darželį.

„Nežinau, koks vaikų kiekis suteikia galimybę viešai burbėti ir piktintis dėl mamiškų dalykų, bet kažkaip jaučiu, kad jau priėjau tą ribą. Kartu su dukros gimimu, užrašėme ją į darželį. Žinojom, kad gyvenam šaly, kur į universitetą įstoti lengviau nei gauti vietą valstybiniame darželyje, ne kartą pati apie tai rašiau, bet gal.

Per pirmąjį gimtadienį, aišku, negavom. Viskas gerai, išleidom į privatų, leidžiam sėkmingai ir toliau. Šiaip labai patinka, bet kažkaip įdomu tą laimę bandyt.

Per antrąjį gimtadienį, deja, negavom. Patys kalti, supratom. Rinkdamiesi būsimus namus, į jaunas šeimas aplink žiūrėjom kaip į privalumą, o ne konkurentų gimdytojus. Nes konkursas Verkiuose tai 604 vaikai į 9 vietas, pavyzdžiui. Artėja trečiasis gimtadienis, laukiam. Tiksliau, kas ten vyksta“, – stebisi moteris.

Ji pažymi, kad tvarka skamba labai aiškiai ir paprastai: užpildai prašymą kada patogu; balandžio 1-10 dienomis pasitikrini, ar norimos įstaigos tinkamas grupes formuoja; grupės formuojamos nuo balandžio 18 iki 30 dienos; iki gegužės 31 d. pasirašai sutartį; rugsėjo 1-ąją su kardeliu išleidi į darželį.

„Aš patiklus ir nekantrus žmogus iš Y kartos, pratęs prie kurjerių, kurie siuntinį pristato tą pačią dieną, žinučių, kurios ateina tą pačią minutę, ir vaizdo skambučių, kai žmogų pamatai va dabar.

REKLAMA

Tai jau balandžio 18 d. (patikslinu, prieš 18 dienų) tikėjausi gauti žinutę. Paskui tikėjausi gauti balandžio 30 d. Tikiuosi va dar ir šiandien, nors dvi savaites kasdien prisijungusi prie sistemos matau atsiprašymą, kad vyksta kažkokie pakartotiniai sutikrinimai, pastebėti trukdžiai, išspręsim artimiausiu metu, manęs prašo supratimo ir kantrybės.

Kantrybės turiu, per pandemiją išmokau, bet nuoširdžiai nesuprantu, kaip 7000+ vietų išdalinimas XXI a. gali trukti TIEK laiko. Ta prasme, darželiuose dar liko 2 tūkst. neišdalintų vietų.

Ten dirbančios specialistės nuostabios. Mamos dalinasi, kaip joms atrašo dieną / naktį, kartoja tą pačią informaciją n kartų, kantriai konsultuoja telefonu ir, panašu, pačios plaukus raunasi. Bet tai kas vyksta? Sutikit, net sodo nykštukai rankiniu būdu tuos darželius greičiau išdalintų“, – teigia vilnietė.

Vilniaus miesto savivaldybė: dedame visas pastangas trikdžiams pašalinti

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja naujienų portalui tv3.lt atsakė, kad šiuo metu vyksta duomenų sutikrinimas, nes buvo pastebėta, kad neteisingai atvaizduojami duomenys, todėl norima išspręsti nesklandumus.

„Sistemoje nuolat atliekami atnaujinimai, patobulinimai. Šiuo atveju atnaujinimai užtruko, nes buvo pastebėti neatitikimai susiję su Gyventojų registro duomenimis.

Vilniaus miesto savivaldybė deda visas pastangas trikdžiams pašalinti ir tikisi kuo skubiau vykdyti vaikų priskyrimą į grupes.

Pabrėžiame, kad tėvai, gavę pranešimą, turės iki gegužės 31 d. el. būdu pasirašyti  sutartis, todėl laiko tikrai pakankamai“, – atsako A. Kovalevskaja.


Rašyti komentarą...
l
ljyzifalmobal
2021-05-05 23:46:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
illualmobal
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų