Vilnietė gavo SMS išsitirti dėl COVID-19: nenuvyko, bet sulaukė atsakymo – neigiamas SAM: įvyko klaida

Vilnietė teigė gavusi kvietimą trumpąja SMS žinute savanoriškai pasitikrinti dėl koronaviruso, tačiau ji nevažiavo tikrintis į mobilųjį punktą, bet po kelių dienų jai atėjo atsakymas, kad tyrimas neigiamas. Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad žmonės išsitirti dėl koronavirusinės infekcijos SMS žinutėmis nėra kviečiami, o šiuo atveju įvyko žmogiška klaida.

Portalui tv3.lt susisiekus su mergina (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), ji patvirtino, kad tokia situacija išties buvo.

„Ketvirtadienį gavau SMS, kad papuoliau į savanorišką tikrinimą. Nevažiavau, nesitikrinau, bet sekmadienį gavau žinutę, kad tyrimas neigiamas“, – stebėjosi vilnietė.

Mergina savo „Facebook“ paskyroje svarstė, ar ji pateko į nesergančiųjų statistiką, nors realiai net nesitikrino. Domėjosi, kaip vedama besimptomė COVID statistika Lietuvoje.

„Ar nedaromas tyrimas vis tiek kainavo, nes sąrašuose buvau, neigiamas atsakymas? Neatvykusių nefiksuoja. Ar visi taip skirstomi? Nes tuomet skaičiai visiškai toli realybės“, – rašė mergina.

SAM: įvyko žmogiška klaida, įvedė neteisingą telefono numerį

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad žmonės išsitirti dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) trumposiomis SMS žinutėmis tikrai nėra kviečiami.

„Mūsų turimais duomenimis, šiuo konkrečiu atveju įvyko klaida ir žmogus, kuris registravosi tyrimui prieš planinę operaciją mobiliajame punkte, arba operatorius, registravęs jį, įvedė neteisingą telefono numerį.

Kitaip tariant, tai tikrai nėra atvejis, kai žmogus buvo kviečiamas išsitirti, nes tokios praktikos apskritai nėra.

Tad tai niekaip nėra ir negali būti susiję su statistika, sergamumu koronavirusine infekcija šalyje. Tai yra tiesiog žmogiška klaida, kurių tokiais atvejais gali pasitaikyti.

Kadangi žmogus registravosi tyrimui prieš planinę operaciją, jis ir jį tyrimui siuntęs medikas gavo informaciją apie atsakymą e.sveikatos sistemoje.   

REKLAMA

Atkreipiame dėmesį, kad proaktyvus testavimas,  kai išsitirti buvo kviečiami visi norintys, nors ir nejaučiantys infekcijai būdingų simptomų, iki šiol vykdytas viena kartą – gegužės 1-3 dienomis.

Tą ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiųjų miestų žmonėms buvo dalijami kvietimai atvykti išsitirti dėl koronavirusinės infekcijos, tačiau jokios trumposios SMS žinutės nebuvo siunčiamos“, – tv3.lt atsakė SAM spaudos tarnybos vyriausioji specialistė Justina Petravičienė.

Per parą patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 1684

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per praėjusią parą patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 1684.

Tebeserga 344 užsikrėtusieji, pasveiko – 1260. Nuo koronaviruso iš viso mirė 71 asmuo, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Per parą Lietuvoje atlikti 5387 tyrimai dėl koronaviruso, bendras jų skaičius siekia 315 tūkst. 112.


Rašyti komentarą...
N
Nuosprendis
2020-06-03 17:47:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia Lietuva cia lietus lyja,ir tik pas mus viskas imanoma nes tai itvirtinta istatymu ,kuo daugiau falsifikuoti duomenis kad zmones laikyti baimeje.I r atsakymas standartinis ko ir reikejo tiketis....
Atsakyti
-4

n
nu
2020-06-03 17:46:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
neatvyko tai ir neigiamas ,keista jei butu ,teigiamas ;)))
Atsakyti
-3

x
x
2020-06-03 18:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pinigų plovimas vyksta.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų