Vilniečiai vėl gali drąsiai viršyti greitį – baudos beveik neišrašomos

Mėgstantys pažeidinėti taisykles gali lengviau atsipūsti, nes nuo liepos 1 dienos visų miestų savivaldybės pradėjo naudotis nauju, valstybiniu administracinės teisės pažeidimų registru, kuris neveikia taip greitai, kaip turėtų. Dėl šios priežasties pažeidėjai gali sulaukti senaties ir išvengti atsakomybės.

Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Paluckas pasakojo, kad įsigaliojus naujai tvarkai atsirado protokolų surašymo problema. Situacija yra tokia, kad iki šiol Vilniaus miesto savivaldybės naudojosi savo kurta informacine sistema, kuri leisdavo apdoroti ir išrašyti apie tūkstantį administracinės teisės pažeidimų per savaitę.

„Įsigaliojus įstatymo pataisoms nuo liepos 1 d. turime naudotis valstybine informacine sistema – tai yra valstybiniu administracinės teisės pažeidimų registru ir problema ta, kad jis veikia strigdamas ir per pora savaičių nuo liepos pirmos, pirmą savaitę buvo sudėtinga prisijungti, o antrą savaitę mes sugebėjom tik tris protokolus surašyti“, - teigė G. Paluckas.

REKLAMA

Pašnekovas tikina, kad jeigu ir toliau šis procesas vyks tokiais tempais – pažeidimų registravimas taps bereikšmiu, o pažeidėjai liks nenubausti, nes pažeidimui sueis senaties terminas.

„Įvairių administracinės teisės pažemių, tokių kaip neteisėti automobilių parkavimai, šiukšlinimai ir kita – per metus fiksuodavom ir išrašydavom protokolų apie šešis šimtus tūkstančių, na tai dabar, jeigu tokie bus tempai, tai ta proporcija akivaizdi. Ir jeigu ji nepradės veikti per artimiausiais tris savaites, tai bus labai daug neišnagrinėtų pažeidimų“, - įrodinėjo Vilniaus mero pavaduotojas.

G. Paluckas nuogąstavo, kad administracinės teisės pažeidimams galio šešių mėnesių senatis, o ir be protokolo išrašymo procesas nėra labai trumpas.

„Savivaldybė pati buvo sukūrusi informacinę sistema, kuri automatiškai leido apdoroti daugelį pažeidimų. Pavyzdys galėtų būti neteisėtas automobilio statymas: nufotografavus patį pažeidimą viskas automatiškai be žmogaus įsikišimo papuldavo į duomenų bazę ir pora klavišų paspaudimu būdavo suformuojamas protokolas. Tai dabar nėra taip viskas paprastas ir to automatizavimo lygio trūksta, o kadangi sistema yra centrinė, tai duomenų apsikeitimas dėl didžiulio sistemos apkrovimo trunka beprotiškai ilgai“, - teigė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintaras Paluckas.

Departamentas kaltę verčia savivaldybei

Informatikos ir ryšių departamento direktoriaus pavaduotoja Alvyda Pupkovienė kaltę verčia pačiai savivaldybei, kad ji nėra pasiruošusi ir neatlikusi namų darbų.


Rašyti komentarą...
a
alex
2015-07-13 15:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
„Aš manau, kad jie nėra to atlikę“, - teigė Informatikos ir ryšių departamento direktoriaus pavaduotoja Alvyda Pupkovienė“ - o tai ką, ji šios informacijos prigauti pas save negali prieš reikšdama priekaištus kitiems?. Tikra biurokratė, kad tik išsiginti, kad ir be argumentų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų