Kadenciją baigianti Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį neleido posėdžio pradžioje pasisakyti išrinktajam merui liberalui Remigijui Šimašiui, kuris viešai ragino strateginius sprendimus palikti naujai išrinktai valdžiai.

Darbo partijos siūlymu taryba R.Šimašiaus kalbą nukėlė po balsavimų.

R.Šimašius posėdžio metu tvirtino ketino tarybos narių paprašyti paskutinėmis darbo dienomis nepriimti skubių sprendimų dėl investicinių projektų ir sutarčių, įskaitant dėl skrydžių bendrovės „Air Lituanica“.

„Norėjau pasisakyti dėl sprendimų, kurie yra susiję su ilgalaikiais įsipareigojimais, su galimais dideliais finansiniais nuostoliais arba našta vilniečiams ir kurie gali palaukti dar mėnesį, kad naujai išrinkta savivaldybės taryba, kuri gavo vilniečių pasitikėjimą, galėtų spręsti dėl tų klausimų. Iš tiesų, „Start Vilnius“ yra vienas iš tų klausimų“, - žurnalistams prieš posėdį sakė R.Šimašius.

Taryba trečiadienį ketina spręsti, ar pritarti investicijoms į bendrovę „Start Vilnius“, kuri valdo skrydžių bendrovę „Air Lituanica“. Projekte nurodoma, jog investicijos suteikiant bendrovei piniginį bei turtinį įnašą sudaro 4,3 mln. eurų. Tuo metu R.Šimašius BNS teigė, jog paskutinę minutę tarybai buvo pateiktas siūlymas didinti „Start Vilnius“ įstatinį kapitalą 7 mln. eurų.

Kadenciją baigiantis meras A.Zuokas prieš posėdį žurnalistams sakė, kad šios investicijos buvo planuojamos „visą laiką“ pagal verslo planą, kurį pernai parengė įmonė „Lufthansa consulting“.

„Griauti visą laiką lengva, labai lengva, bet turi būti atsakomybė - šiandien vyksta derybos su strateginiais investuotojais, šiandien „Air Lituanica“ turi tris orlaivius, pernai aptarnavo apie 160-170 tūkst. keleivių. Tai tokiais pareiškimais, kurie buvo padaryti vakar, yra labai neatsakingas veikimas pirmiausia ne tik kompanijai, bet ir pačiai valstybei“, -kalbėjo A.Zuokas.

Jis taip pat pareiškė, kad bendrovės „Air Lituanica“ gelbėti valstybės lėšomis nereikia ir užsimena apie naujus „rimtus investuotojus“, kuriems pasiūlymas pateiktas kovo pradžioje. Tačiau kol vyksta derybos, tikina negalintis atskleisti, kas jie.

REKLAMA

„Suprantama, jiems reikia valdybų sprendimų, apie visas derybas žino ir Susisiekimo ministerija, žino ir premjeras. Ir tai yra labai rimtas investuotojas, kuris būtų naudingas Lietuvos ir regiono aviacijai“, - tikino jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų