• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus savivaldybės Istorinės atminties komisija trečiadienį pritarė Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijų pavadinimų keitimui.

Vilniaus savivaldybės Istorinės atminties komisija trečiadienį pritarė Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijų pavadinimų keitimui.

REKLAMA

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnaziją ketinama pervadinti į Šv. Kotrynos gimnaziją, o Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija taps Vilniaus Sostinės gimnazija.

Pasiūlymus dėl naujų mokyklų pavadinimų savivaldybei teikė pačių gimnazijų bendruomenės.

Vis tik Salomėjos Nėries gimnazijos bendruomenės siūlomas Šv. Kotrynos pavadinimas sąraše buvo antras, mokykla prioritetą teikė Vilniaus medijų gimnazijos pavadinimui, tačiau komisijai toks siūlymas pasirodė trumpalaikis.

„Komisija liko prie Šv. Kotrynos pavadinimo, kuris kalba ir apie vietą, kurioje yra gimnazija, gražiai įsiprasmina pavadinimas vietos kontekste ir istoriškai pavadinimas tinkamas, įamžinantis ir moteris, kas gražu, kad nenutolstam nuo šios krypties“, – trečiadienį BNS sakė komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad gimnazijų pavadinimai būtų keičiami, komisija pritarė vienbalsiai, tačiau kilo klausimų, ar leksiškai Vilniaus Sostinės gimnazijos pavadinimas yra tinkamas.

„Bet kadangi pati bendruomenė teikė tokį pavadinimą, tai komisija pritarė tokiam teikimui ir nekvestionavo bendruomenės iniciatyvos“, – sakė K. Šeraitė-Gogelienė.

Vasario 28 dieną Istorinės komisijos sprendimui dar turės pritarti Vilniaus miesto savivaldybės taryba.

Lenkišką progimnaziją nori pavadinti VILNIAUS SOSTINE. Absurdų absurdas!
Natūralu, kad lenkai tokiu žingsniu nori save sutapatinti su Vilniumi, kas tra neįmanoma.
Gal geriau Savivaldybė nupirktų visiems lenkų mokiniams bilietus į vieną pusę kryptimi Vilnius - Warsaw, Polska, o tėvai lai seka iš paskos vaikams. Taip sumažėtų Vilniuje lenkų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų