Renginyje bus pagerbtas 41 nuo totalitarinių režimų nukentėjęs ir iš VU daugiau nei prieš 80 metų pašalintas asmuo.
Trys atminties diplomai bus įteikti neteisybę patyrusių VU studentų ir darbuotojų giminaičiams, kitų 38 asmenų pavardės bus garsiai perskaitytos ceremonijos metu, o jų diplomai perduoti į VU muziejų, nes nei pačių nominantų, nei jų giminaičių rasti nepavyko.
„Tai lyg pradelstas svajonės ir vilčių simbolinis grąžinimas. Šiemet, kaip ir ankstesnių atminties diplomų įteikimų metu, matome džiuginančią tendenciją – nors pašalintieji studentai ir darbuotojai retai patys grįžta tęsti studijų, jų vaikams ir vaikaičiams istoriškai skirtingus pavadinimus sovietmečiu ir šiandien turėjęs Vilniaus universitetas buvo ir yra pirmasis studijų pasirinkimas“, – VU pranešime sakė istorinės iniciatyvos pradininkė, istorikė profesorė Jurgita Verbickienė.
Apie buvusius bendruomenės narius dažniausiai praneša jų giminaičiai, artimieji, kurso draugai, bendradarbiai.
Šiuo metu rasti ir diplomais pagerbti 259 asmenys, gyvenantys Lietuvoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Izraelyje, Lenkijoje, Prancūzijoje.
VU teigimu, į atminties diplomą galėtų pretenduoti daugiau kaip tūkstantis žmonių, kuriems okupacijos metais neleista dirbti arba studijuoti dėl jų tautybės, pažiūrų, nelojalumo režimui, socialinės kilmės, pačių ar giminių tremties, ryšių su Lietuvos partizanais ir rezistentais.
Diplomas ir vieša jų teikimo ceremonija yra istoriniu tyrimu paremtos iniciatyvos „Grįžtanti atmintis“ dalis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!