Daugiau nei tris valandas posėdžiavę Vilniaus socialdemokratai antradienį nesugebėjo priimti formalaus sprendimo, ar dėtis sostinės valdžios koalicijon su pašalinto iš prezidento pareigų Rolando Pakso liberaldemokratais.
Nors balsavimas parodė minimalią tokios koalicijos šalininkų persvarą, pritrūko vieno balso, kad toks sprendimas būtų formalizuotas.
Vis dėlto sostinės socialdemokratų lyderis Algirdas Paleckis, nepaisydamas reglamento reikalavimų bei perspėjimų, kad gali būti pašalintas iš partijos už pasipriešinimą vadovybės nurodymams, teigia, kad koalicija su liberaldemokratais - tik laiko klausimas.
Partijos Vilniaus miesto skyriaus tarybos posėdyje antradienio vakarą dalyvavo 103 tarybos nariai, už koaliciją su R.Paksu balsavo 51 iš jų, prieš - 48.
A.Paleckis tvirtina, kad sprendimas yra priimtas, nes iš 99 dalyvavusių balsavime daugiau nei pusė už tai pasisakė.
"Šiuo metu tik technikos klausimas, kada mes pasirašysime susitarimą su liberaldemokratais", - žurnalistams sakė A.Paleckis.
Tuo tarpu jo oponentai atkreipia dėmesį, kad pagal partijos statutą sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsuoja daugiau nei pusė dalyvių. Taigi, jų teigimu, sprendimo priėmimui pritrūko vieno balso. Broliavimosi su R.Paksu priešininkai žada kreiptis į partijos etikos komisiją, kad ši išaiškintų, kas teisus.
Kiek vėliau A.Paleckis BNS tvirtino, kad net ir traktuojant statutą taip, kaip tai daro jo oponentai, sprendimas dėl koalicijos esą turėtų būti laikomas priimtu, nes su posėdžio dalyvių parašu buvę išduoti 101 biuletenis, ir jis nežinąs, iš kur registruojantis balsavimui atsiradę dar du.
Socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas pirmadienį įpareigojo Vilniaus skyriaus narius balsuojant dėl valdančiosios koalicijos formavimo sostinėje neremti galimų R.Pakso, liberalcentristų vadovo Artūro Zuoko ar Vilniaus konservatorių lyderio Kęstučio Masiulio kandidatūrų į sostinės merus.
Kaip BNS informavo vienas iš kairiųjų derybinės grupės dėl Vilniaus valdžios narys, sostinės socdemų lyderis A.Paleckis gali būti susitaręs su R.Paksu dėl vicemero pareigų, pastarajam atiduodamas mero postą, todėl praėjusį penktadienį pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato.
R.Paksas patvirtino, jog su A.Paleckiu jau yra susitarta dėl postų.
51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.
Vieną koaliciją ėmėsi formuoti liberaldemokratai ir Lenkų sąjunga, kitą - "švaros koaliciją" - konservatoriai ir Liberalų sąjūdis.
Rusų sąjunga kol kas neskuba skelbti, kurią koaliciją rinktųsi, o ligšiolinio mero A.Zuoko vadovaujamų liberalcentristų savo gretose kol kas ne itin laukė nei liberaldemokratai, nei konservatoriai.