Vilniaus skverams - J.Lukšos-Daumanto ir Ukrainos vardai

Vilniuje dviem skverams ketinama suteikti su sovietų okupacija kovojusių partizanų vado Juozo Lukšos -Daumanto bei Ukrainos vardus.

„Vilniuje nėra įprasmintos rezistencijos kovos, o su Vilniumi yra susijęs vienas iš herojiškiausių rezistencijos kovotojų Juozas Lukša-Daumantas. Todėl skveriukas greta Savanorių prospekto siūloma pavadinti jo vardu“, - sako iniciatyvos autorius, Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos narys Darius Kuolys.

Jei pritars savivaldybės taryba, J.Lukšos -Daumanto vardas bus suteiktas trikampio formos nedidelei erdvei, esančiai netoli „Forum cinemas Vingis“ kino teatro.

Ukrainos vardo skverui šios šalies ambasada pasirinko vietą netoli Vilniaus autobusų stoties.

„Nors buvo abejonių, ar tai tikrai tinkamiausia vieta, kadangi ją pasirinko ambasada, komisija pritarė nuomonei, kad būtų nedidelis Ukrainos skveras priešais Halės turgų, kur dabar yra Taraso Ševčenkos paminklas“, - teigė D.Kuolys.

Panaši iniciatyva įgyvendinama Kijeve, kur turėtų atsirasti Lietuvos skveras, dėl jo meninės idėjos šį mėnesį turėtų apsispręsti Lietuvos diplomatai ir Kijevo merijos atstovai. Lietuvos skverui Kijeve numatytas 10 arų plotas miesto centre priešais Šv. Sofijos katedrą. Ukrainos sostinės centre nėra kito skvero, kuris būtų pavadintas užsienio valstybės vardu.

Vilniaus savivaldybės komisija taip pat siūlo dar vieną aikštę senamiestyje pavadinti Švento Juozapo vardu, o dabar Vilkpėdėje esančios Klevų gatvės pavadinimą suteikti kitai, bevardei Pilaitėje esančiai gatvei.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų