• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybė dėl susiklosčiusios nepalankios koronaviruso epidemiologinės situacijos neskuba riboti gyvenimą sostinėje.

Vilniaus miesto savivaldybė dėl susiklosčiusios nepalankios koronaviruso epidemiologinės situacijos neskuba riboti gyvenimą sostinėje.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ragino Vilniuje imtis priemonių, skirtų gerinti koronaviruso infekcijos valdymą.

Nepriims skubotų sprendimų

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į raginimus, teigia, kad skubotų sprendimų priimti neketina.

„Raštą būtinai atidžiai įvertinsime ir išnagrinėsime, tačiau skubotų sprendimų nepriiminėsime, nes manau, kad mūsų sprendimai turi būti grįsti duomenimis. Taip, yra keletas atvejų naktiniuose klubuose, tačiau, ar tai reiškia, kad reikia uždaryti visą sektorių?

Reikia dirbti su konkrečia įstaiga ir jos taikomomis vadybinės apsaugos priemonėmis. Tai reikėtų dirbti su konkrečiais barais, naktiniais klubais, o visą situaciją plačiau išnagrinėti. Planuojame šią savaitę įvertinti situaciją“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė teigė, kad sustiprins higienos taisyklių rekomendacijas, kurios yra šiek tiek primirštos.

„Mes visi esame šiek tiek pavargę nuo karantino priemonių ir turime prisiminti kai kuriuos bazinius dalykus. Bet iš esmės turime išmokti gyventi su virusu ir valdyti tą situaciją, o ne uždarinėti vienas ar kitas ekonomikos sritis, kai jaučiame, kad mus situacija neramina.

REKLAMA

Yra nuomonių ir apie tai, kad situacija kaip tik yra geresnė, kai viskas yra atvira ir tuomet galime tinkamai dirbdami užsiimti viruso suvaldymu, sekant ir lokalizuojant jo židinius. Šiais laikais turime turėti preciziškesnių sprendimų, kurie veiks, o ne gąsdins žmones“, – teigė P. Poderskis.

NVSC Vilniaus mieste rekomendavo laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, kurių metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas, pavyzdžiui, grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą – bei trumpinti barų darbo laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Sporto klubai – viena pavojingiausių veiklų

Kaip pabrėžė, NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė, tai yra tik rekomendacijos Vilniaus savivaldybei ir ji turėtų spręsti, kokias veiklas ir kaip jie ribotų.

Tačiau, kaip akcentavo ji, tokie užsiėmimai laisvalaikio vietose, kur susirenka daug žmonių ir kurie nėra pažįstami, dažnai vienas su kitu nebendrauja, vėliau apsunkina kontaktų atsekimą.

„Todėl tokios veiklos, nesvarbu, ar tai sporto klubai, šokiai ar kita, jas kviečiame riboti. Ar ten yra individualūs užsiėmimai, jei pavyksta juos organizuoti, tikriausiai būtų kitokia galimybė, jei kokie trys asmenys, vieni kitus pažįstantys, užsiima, ar tik vienas asmuo su treneriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai galbūt kiti sprendimai sporto klubams būtų. Bet pirmiausia tai liečia didelių grupių užsiėmimus, kur žmonės susirenka uždaroje erdvėje, kur paintensyvėja kvėpavimas, žmonės yra be kaukių. Tai, kaip matome, sporto klubai kol kas yra viena pavojingiausių veiklų“, –sakė NVSC atstovė.

Siūlomos priemonės – minkštosios

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, pastarųjų dienų tendencijos, verčia imtis priemonių infekcijai stabdyti. 

REKLAMA

„Siūlomos priemonės tikrai minkštosios, bet tokios, kurias, mūsų vertinimu, jau reikia taikyti čia ir dabar tam, kad vėliau neprireiktų didesnių ribojimų. Ir jos siūlomos atsižvelgus į turimą statistiką ir skaičius bei epidemiologines nustatytų atvejų sąsajas. Registruojame protrūkius, susijusius su sporto klubais, šokių studijomis, ledo rituliu, kurie išplito į įstaigas, įmones, organizacijas, mokyklas. Turime atvejus, siejamus su apsilankymais baruose, kur tie atvejai tarsi kibirkštis, įžiebianti protrūkius darbo ar ugdymosi aplinkoje. Mūsų nuomone, tokios „prabangos“ šiuo metu sau leisti tiesiog negalime“, – sako R. Lingienė. 

REKLAMA

NVSC informuoja, kad, nors Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14-lika dienų yra 64,6 atvejai, tačiau situacija svariai keičiasi. 

Šiandien iki pietų NVSC Vilniaus departamentas jau yra gavęs 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų