Vilniaus savivaldybė nepašalino vaivorykštinės perėjos – ginčas persikėlė į teismą

Vilniaus savivaldybei nepaklusus policijos prašymui pašalinti vaivorykštės spalvų dažus nuo perėjos Pylimo gatvėje, ginčas persikėlė į teismą.

„Policija kreipėsi į savivaldybę dėl perėjos pašalinimo. Tačiau savivaldybė to nepadarė ir dabar vyksta teisminis procesas, kuriame galutinis sprendimas dar nėra priimtas“, – portalui 15min.lt teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Policijos teigimu, nudažymas vaivorykštės spalvomis turėtų būti pašalintas, kadangi perėja turi būti standartinės spalvos. Tuo tarpu savivaldybė teigia, jog vaivorykštė yra meninė instaliacija.

Teismas bylos kol kas nėra pradėjęs, laukiama, kol bus paskirstas posėdis.

BNS primena, kad perėja LGBT bendruomenę palaikančiomis spalvomis nuspalvinta 2018 metais, Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją išvakarėse.

Šių metų vasarą perėja buvo uždažyta juodais dažais. Po šio įvykio policija pradėjo administracines teisenas tiek dėl perėjos nuspalvinimo LGBT bendruomenės spalvomis, tiek dėl vėlesnio jų uždažymo juodai.

Lrt.lt yra skelbęs, kad dėl uždažymo juodai dviem asmenims skirta po 10 eurų siekiančios baudos.


Rašyti komentarą...
I
Ieva
2021-10-13 20:55:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal pagaliau priimkim įstatymą, kad LGBT nariai negalėtų diktuoti sąlygų, dažyti suolelių, perėjų. Demonstracijas, su išniekintomis vaivorykštės spalvomis, uždrausti ir prilyginti iškrypimų agitavimui. Na o Armontaitei duoti surukyti bulvinį maišą žolės vienu kartu - gal tada praeis noras dekriminalizuoti narkotikus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų