REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijos kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos priimti sprendimus dėl jų pavadinimų keitimo.

Sostinės Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijos kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos priimti sprendimus dėl jų pavadinimų keitimo.

REKLAMA

„Mes kitą savaitė turėsime Istorinės atminties komisijos posėdį ir svarstysime dviejų mokyklų pavadinimų pakeitimus. Bus Vilniaus Salomėjos Nėries ir Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijų pavadinimų pakeitimai“, – Eltai teigė Vilniaus miesto savivaldybės Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

Anot politikės, abi mokyklos pačios kreipėsi į savivaldybę dėl jų pavadinimų pakeitimų.

„Tai mes neturime svertų nesvarstyti jų kreipimųsi. Ir tuomet po mūsų komisijos jau keliaus vasario 28 dieną sprendimai į tarybą“, – sakė ji, pažymėdama, kad ugdymo įstaigos pasiūlė ir variantus, kaip norėtų būti pervadintos.

Turi idėjų, kokius pavadinimus pasirinkti

Salomėjos Neries gimnazija siūlo keturis variantus, kaip būtų galima pakeisti įstaigos pavadinimą: Vilniaus medijų gimnazija, Vilniaus Šventos Kotrynos gimnazija, Vilniaus senamiesčio gimnazija ir Vilniaus senamiesčio medijų gimnazija.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos pavadinimą ugdymo įstaiga siūlo pakeisti į Vilniaus Sostinės gimnaziją.

Diskusijos dėl Vilniaus Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimo keitimo viešoje erdvėje tęsiasi jau kurį laiką. Mokyklos vadovybė jau anksčiau buvo prakalbusi apie ketinimus keisti ugdymo įstaigos vardą.

REKLAMA

ELTA primena, kad nuo 2023 metų gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

2022 metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.

Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti LGGRTC ir savivaldybių institucijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų