Po to, kai tabore buvo nutrauktas nelegaliai prisijungtos elektros tiekimas, dauguma jo gyventojų teigia ketinantys emigruoti iš šalies.
Sostinės policijos teigimu, po to, kai čigonų tabore, esančiame Rodūnės kelyje, atjungė elektros tiekimą, beveik pusė gyventojų išreiškė norą emigruoti iš Lietuvos.
„O kaip jiems gyventi dabar? Juk be elektros žiemą sudėtinga. Bet policijai gerai, gal mažiau narkomanų ten lankysis“, – svarstė sostinės Antrojo policijos komisariato viršininkas Arūnas Paulauskas.
Pareigūno teigimu, romai yra nepatenkinti, nes jiems užkirstas kelias nelegaliai prisijungti prie elektros tiekimo sistemos.
Romų visuomenės centro direktorė Svetlana Novopolskaja sakė, jog romai dabar gyvena itin sunkiai: „Daugelis prisiminė balaną, kurią uždega vakarais norėdami apšviesti patalpas. Kiti perka žvakes. Žiemą irgi bus tas pats. Laimei, savivaldybė malkų duoda truputį, tai žmonės turės kuo kūrenti krosneles.“
Kas nenori kentėti, teigė direktorė, ketina išvykti į Angliją, kur jau darbuojasi jų giminaičiai ir pažįstami: „Tai ne masinis reiškinys, tačiau norinčių yra nemažai. Išvažiuos tie, kas turi pasus. Juk daugeliui Migracijos departamentas atsisako suteikti pilietybę ir išduoti pasus. Ir net niekuo nemotyvuoja savo sprendimo.“
S. Novopolskajos teigimu, jau beveik neliko romų, kurie prekiautų narkotikais, mat per pastaruosius porą metų už grotų atsidūrė beveik 60 taboro gyventojų.
Tiesa, pabrėžė moteris, liko jų vaikai, kurių nėra kam prižiūrėti.
„Kaip galima kišti septynių vaikų motiną už grotų ir paskui svarstyti, kur dėti jos vaikus. Tai yra nežmoniška“, – sakė S. Novopolskaja.
Pasak jos, savivaldybė mėgina kažką spręsti, tačiau sprendimus priimti trukdo įstatymų spragos.
Šiuo metu tabore gyvena apie 500 asmenų, tačiau dėl intensyvios migracijos juos sudėtinga tiksliai suskaičiuoti.