REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
31
Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Savivaldos rinkimų biuletenių išvežti neleidome siekdami jų perskaičiavimo, sako Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

31

Savivaldos rinkimų biuletenių išvežti neleidome siekdami jų perskaičiavimo, sako Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

REKLAMA

Taip ji aiškino situaciją, kai kai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį pranešus, jog jos atstovams savivaldybė nesudarė galimybės „prieiti prie biuletenių, juos atvežti į VRK“.

„Buvo vakar posėdis apygardos ir nebuvo priimtas sprendimas ar reikia perskaičiuoti, ar ne (...) ir pirmininkė tiesiog priėmė sprendimą išvežti šiandien biuletenius“, – BNS sakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narė.

„Komisijos nariai informavo politikus, kad yra tokia situacija, todėl buvo nerimas, kad pirmininkė imtųsi atitinkamų veiksmų, kad įvyktų posėdis ir būtų sprendimas – koks bebūtų, ar tikrai perskaičiuoti, ar ne – ir tada tik vežti biuletenius“, – sakė M. Rekst.

REKLAMA
REKLAMA

Merės teigimu tokių veiksmų imtasi siekiant išvengti nesusipratimų bei „turint skaudžią patirtį“.

„Mes turim skaudžią patirtį ir tikrai norėjome, kad būtų perskaičiuoti biuleteniai. Ir klausiu aš, kodėl jie taip bijo? Nes buvo atvejų, kai buvo paslėpta Rudaminoj 100 biuletenių“, – sakė ji.

REKLAMA

Vilniaus rajono savivaldybės atstovė spaudai anksčiau ketvirtadienį atsisakė komentuoti aplinkybes, teigdama, jog tai yra politinis klausimas. Tai patvirtino ir M. Rekst pažymėdama, kad „administracija – ne prie ko“. 

Anot VRK, prie rajono savivaldybės pastato budėjo viešosios tvarkos pareigūnai. Merė pažymėjo, jog pareigūnai situaciją stebėjo jos prašymu, tačiau, pasak merės, jie VRK dirbo netrikdė.

„Aš paprašiau būti, bet tikrai, kad užtikrinti tvarką“, – teigė ji.

M. Rekst teigimu biuleteniai išvežti tikintis, jog komisija juos perskaičiuos.

„Nereikėjo nieko, nes atvažiavo VRK narė (...), bet žinau, kad buvo užtikrinta, jog bus tas klausimas pakeltas, sąžiningai svarstys ir mes tikimės, kad bus perskaičiuoti“, – kalbėjo merė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų komisijos nariai, atstovas pasakė, kad gerai, tikim, jog bus perskaičiuota, ir biuleteniai buvo išvežti“, – pridūrė ji.

Vilniaus rajone rinkimų antrajame ture sekmadienį pergalę šventė socialdemokratas Robertas Duchnevičius, jis gavo 50,2 proc. balsų, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Waldemaras Urbanas – 49,07 proc. balsų. Socialdemokratų kandidatas rinkimus laimėjo 526 balsų persvara.

LLRA-KŠS atstovai Vilniaus rajoną valdė nuo 1995 metų, kai buvo įkurta ši savivaldybė. 

Kam neaisku ji jauy bedarbe bus, kartu su visa tomasevskiu sutve. Nuostabiai atvyko per balsavima sauliai Lietuvos stebeti skaiciavimo ir op kaip jie putojosi, nes sukciaut nebeisejo. Ten visa sutve ir viesaja tvarka galima ismet lauk. Ten jie net Lieuviskai nemoka. O rajone, ne tik ,kad nebera Lenku ju ten ir nebuvo, bet atsikrauste normalus ir nubalsavo normaliai pries Putino gerbejus. Padarys ten tvarka naujas meras. Oi kiek bylu iskapstys, juk ten pastoviai jie voge aferas dare.
Kas cia per pasiaiskinimas, kas suteike tokias galias merei, ar Lietuvos istatymai siame rajone neveikia... aisku kad vykde vieno pono nurodymus, atrodo kvepia baudziamoji atsakomybe uz tokius veiksmus, nes dabar atrodo kaip sobotazas, o gal Lietuvoje veikia atskira koloradininku respublika...
Nuo demokratijos link anarchijos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų