• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės Markučių rajono gyventojai šaukiasi pagalbos ir sako, kad taip gyventi daugiau nebegali. Gatvėse siautėja būriai narkomanų, jie narkotikus vartoja ir platina nei kiek nesislėpdami, tuštinasi gatvėse, terorizuoja kaimynus. Beeidami į mokyklą vaikai turi matyti panaudotų švirkštų kalnus ir neadekvačiai besielgiančius agresyvius žmones.

Sostinės Markučių rajono gyventojai šaukiasi pagalbos ir sako, kad taip gyventi daugiau nebegali. Gatvėse siautėja būriai narkomanų, jie narkotikus vartoja ir platina nei kiek nesislėpdami, tuštinasi gatvėse, terorizuoja kaimynus. Beeidami į mokyklą vaikai turi matyti panaudotų švirkštų kalnus ir neadekvačiai besielgiančius agresyvius žmones.

REKLAMA

Tenka taikstytis ir su perdozavusių žmonių lavonais. Policija ir savivaldybė sako, kad problemą sprendžia, tačiau greitų sprendimų šiuo atveju nėra. 

Praeitų metų „Go Vilnius“ reklamoje buvo rodomi Markučiuose filmuoti vaizdai. Reklamos pagrindinė mintis – kraupiai miestą įsivaizduoja turistai, tačiau atvykę jie susidaro daug geresnę nuomonę, mat neva miestas jau yra susitvarkęs ir tokių problemų seniai nebėra. 

REKLAMA
REKLAMA

Visgi Markučių gyventojai su tokiais teiginiais toli gražu nesutinka ir dalijasi užfiksuotais vaizdais. Narkomanai apsvaigę šlapinasi gatvėse, elgiasi neadekvačiai, narkotikus platina nei kiek nesislėpdami, net ir tose vietose, pro kur į mokyklą eina vaikai. Žmonės skundžiasi, kad narkomanai kasdien blaškosi gatvėse ir gąsdina praeivius:

REKLAMA

„O Jėzau, žinokit, tai rėkia, tai šokinėja, tai lankstosi. Va, vienąkart šitoje mūsų aikštelėje, irgi jau, toks jau tiek prigėręs tų narkotikų, kad jis pats net neįsivaizduoja, ką daro.“ 

„Taip. Čia tikrai neramu gyventi. Ir taip baisu, labai daug.“ 

„Matot? Va šitas namas. Ten. Jie neprirašyti, nieko. Bet jie čia gyvena. Va tas vyras, kur irgi čia nakvoja. Ten jie išgerinėja. Tai žinot, aš tai bijau.“ 

REKLAMA
REKLAMA

„O kai šiltas oras, tai jie kaip kokie tarakonai lenda iš pakampių. Tikrai paaštrėjimas būna jų.“ 

„Bet žmonės, žinokit, verkia. Verkia žmonės, jie bijo vaikus išleisti į mokyklą. Gatvės siauros, ypač ta pagrindinė.“ 

„Tikrai, kad daug, žinokit. Mūsų laiptinėje net numirė prieš porą savaičių.“

Tenka taikstytis ir su lavonais

Gyventojai sako, kad tenka taikstytis ne tik su neadekvačiu narkomanų elgesiu, gatvėse išmėtytais švirkštais ir išmatų kalnais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Argi čia gyvenimas? Pas mus anksčiau gi ten būdavo gėlytės, gražu. O dabar? Tik nenoriu sakyti. Viską daro va taip. Tualetų tai niekur nėra, jie neturi. Visur va taip va“, – sakė Markučių gyventojų Marija. 

Tenka taikstytis ir su lavonais gatvėse, krūmuose, o kartais net ir daugiabučių laiptinėse. 

REKLAMA

Narkomanų landynes rasti visai nesudėtinga. Takelis nubarstytas švirkštų pakuotėmis, o takelio gale atsiveria dar daugiau grožybių. Gyventojai sako, kad valdžia prieš problemą užmerkia akis. 

„O problema tai yra. Ir niekas problemos spręsti nenori. Policija žino apie visas šitas vietas jau kiek metų, kada taboras buvo uždarytas“, – teigė Markučių gyventoja Violeta. 

REKLAMA

Gyventojai sako, kad šios problemos atsivėrė po to, kai buvo išardytas taboras ir visi ten lankydavęsi narkomanai ir narkotikų platintojai pasklido po visą sostinę. 

Baudos negąsdina

Policijos atstovas Ramūnas Matonis sako, kad problema pareigūnams puikiai žinoma, tačiau ją išspręsti nėra paprasta. Teigia, kad Markučiai dėl opios narkotikų problemos išsiskiria iš kitų Vilniaus rajonų, todėl pareigūnai ten patruliuoja nuolat. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per du metus yra pradėta 11 ikiteisminių tyrimų būtent dėl narkotinių medžiagų platinimo. 9 iš jų yra jau pabaigti, nukeliavę į teismus. Dar dėl dviejų šiuo metu vyksta procesas“, – teigė R. Matonis. 

Policijos atstovas sako, kad įrodyti, jog asmuo ne tik vartoja, bet ir platina narkotikus, yra labai sudėtinga. Policija be teismo sprendimo negali tiesiog sulaikyti asmens. O už narkotikų vartojimą gresia tik administracinė atsakomybė ir baudos narkomanų negąsdina. 

REKLAMA

„Problema yra ta, kad asmenims yra tikrai paskiriama ne viena bauda, jie jų nemoka, jie neturi, niekur nedirba, neturi jokių pajamų šaltinio. Ir išieškoti iš jų tų baudų, ta prasme, nėra galimybių“, – sakė R. Matonis.

Savivaldybė sako, kad problemą sprendžia, teritoriją stebi, nuolat valo, bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis. 

REKLAMA

„Buvo parengtos ir rekomendacijos, kaip kalbėtis tėvams, kokiomis temomis kalbėtis su ikimokyklinio amžiaus vaiku apie saugumą“, – teigė savivaldybės atstovė Viktorija Turauskytė.

Markučiuose stovi ir specialus autobusiukas. Tai savivaldybės iniciatyva padėti priklausomybę turintiems asmenims. Ten jie gali pasidaryti kraujo tyrimus dėl labiausiai paplitusių ligų, gauti informacijos apie priklausomybes ir apie galimą gydymą. Taip pat čia jiems dalinami švarūs švirkštai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, Markučių gyventojai sako, kad valdžia daro nepakankamai. Sostinės savivaldybės pastangos ir pažadai jų neįtikina:

„Aš sakau, kad aš bučiau biškį jaunesė, būtų tada, tada aš nueičiau pas šitą Benkunską! Aš ten duočiau jam, nežinau kaip. Ten reikia kažkokią  bombą padėti ar ką.“

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.              

Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:        

Rugsėjo 18 d. TV3 Žinios. Lietuvoje planuojami teroristiniai aktai atskleidė nemalonią realybę: tapome šnipų sostine?
Rugsėjo 18 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su socialdemokratu Vyteniu Andriukaičiu
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Kaip į vandenį pradingusi: D. Šakalienė slepasi nuo atsakomybės dėl dronų?
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. „Vaikų žaidimas smėlio dėžėje“: likus vos porai dienų, ministrų kabinetas dar vis tuščias
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Ekonomistas Mauricas kritiškai žiūri į antros pensijų pakopos pinigų dalybas: žada ekonomines pagirias
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Radusiems šį katiną žada 1000 eurų: štai kur Vilniuje jis pamatytas paskutinį kartą
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. „Zapad“ pratybosė apsilankė Kremliaus diktatorius Vladimiras Putinas
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Skandalingasis Donatas Mohamad Ali išgirdo teismo verdiktą: kaltinamas smurtu prieš nėščią sugyventinę
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Tiltagalių kaimo gyventojai stebina antram gyvenimui prikeltais baldais: „Bandai pagauti Čiurlionio dvasią“
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su ekonomistu Romu Lazutka
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Masažinis krėslas Seime už 2 tūkst. eurų – prabanga ar rūpestis darbuotojais?
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Gyventojus šokiruoja sveikatos sistema: eilės milžiniškos, tenka laukti net 8 mėnesius
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Klaipėdos žurnalistas į teismą padavė merą ir savivaldybės biurokratus: nesugebėjo atsakyti į jo klausimus
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Charlie Kirko žudikui siūlo mirties bausmę
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Įspėja apie vaikus prie mokyklų kalbinančius vyrus: siūlo saldainių ir „Labubu“
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Skvernelis sureagavo į Žemaitaičio pateiktą kandidatų į ministrus sąrašą: užtruksime iki Vėlykų
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Ši valstybė nutraukė ryšius su JAV: viskas – dėl narkotikų
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su komunikacijos specialistu Linu Kontrimu
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Brangs ne tik obuoliai – nepastovios oro sąlygos ūkininkams atnešė nuostolius
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. JT skelbia: Izraelis Gazos Ruože vykdo genocidą
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Šiltėjantys Lukašenkos ir Trumpo santykiai kelia nerimą Lietuvai: „Baltuosius rūmus perims Batka ir tada mums – batka“
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. ES atideda 19-tą sankcijų paketą Rusijai – dėl Vašingtono spaudimo skelbti 100 procentų tarifus Kinijai ir Indijai
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Matijošaitis susikirto su Kauno gyventojais: su mumis yra susidorojama
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Dar vienas Gajauskaitės šou – išvaryta iš teismo salės kaltino Kasčiūną kurstymu žudyti
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Kauno mariose sugavo šamą gigantą: tikra kiekvieno žvejo svajonė
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Lietuvoje išrinko patį skaniausią ir gražiausią kaimišką sūrį
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Klaipėdoje skraidė kompiuterių klavietūros: iš dalies liko tik luženos
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Šiauliai ėmėsi sovietų karių perlaidojimo: aiškėja, kokia suma skirta vieno kapo sutvarkymui
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Trumpo pamokslai Europai: jūs tik kalbate, bet nieko nedarote
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Policijos pareigūnų pasipiktinimo sulaukęs plakatas – Ukrainą palaikęs klaipedietis prilygintas vatnikui
Rugsėjo 15 d. TV3 Žinios. Prezidentas atmetė „Nemuno aušros“ ministrų kandidatūras: „Aš jau nebespėju sekti jo šantažo serijų“
Rugsėjo 15 d. TV3 Žinios. Pedofilo etiketė šiam kardinolui netrukdo 3 gyvenvietėse turėti gatves, pavadintas jo garbei: „Jis pakišo ranką po antklode“
Rugsėjo 15 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su buvusiu užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu
Rugsėjo 15 d. TV3 Žinios. Lietuviai vis daugiau investuoja užsienyje: štai kiek išleidžia
Rugsėjo 15 d. TV3 Žinios. Įtariama, kad Šakalienė galėjo nuslėpti dronų įskridimą į Lietuvą – Skvernelis: „Kariuomenei liepta tylėti“
Rugsėjo 15 d. TV3 Žinios. Pamatykite: Lenkijos rytuose įsibėgėja NATO operacija „Rytų sargyba“
Rugsėjo 14 d. TV3 Žinios. Reido metu nuo pareigūnų spruko neblaivus 20-metis: nusižengia ne pirmą kartą
Rugsėjo 14 d. TV3 Žinios. Trišalei tarybai nepavyko susitarti dėl minimalaus atlyginimo: „Mūsų balsas į dangų neina“
Rugsėjo 14 d. TV3 Žinios. Bilietų kainos pakilo, tačiau geresnio viešojo transporto vilniečiai dar turės palaukti: „Mėginome susitarti gražiuoju“
Rugsėjo 14 d. TV3 Žinios. Įtaria, kad dažni gaisrai sąvartynuose kyla dėl elektroninių cigarečių: politikai siūlo, kaip problemą išspręsti
Rugsėjo 13 d. TV3 Žinios. Valdantieji grasina didesniais mokesčiais ir bankams: „Žaidžiame su ugnimi“
Rugsėjo 13 d. TV3 Žinios. Po rusiškų dronų atakos, NATO ėmėsi naujos atgrasymo misijos „Eastern Sentry“: štai kaip mus apsaugos
Rugsėjo 12 d. TV3 Žinios. Nauji Žemaitaičio sumanymai: patentuoti du prekės ženklai – „Nemuno dešra“ ir „Nemuno duona“
Rugsėjo 12 d. TV3 Žinios. Gyvybės langelyje palikta mergytė: „Geriau negu patvory“
Rugsėjo 12 d. TV3 Žinios. Šią paslaugą sukčiai atliko nemokamai, o po to pareikalavo 9000 eurų: „Pasigavo ir bandė numesti nuo kelio“
Rugsėjo 12 d. TV3 Žinios. Lenkija neslepia nepasitenkinimo Trumpo reakcija į Rusijos dronų provokaciją: liepia jam daryti štai ką
Rugsėjo 12 d. TV3 Žinios. Štai kokį būdą siūlo pensijoms didinti: įspėjo, kodėl galėtų pasikartoti 2009 metų scenarijus
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Prasidėjus „Zapad“ pratyboms, spėjami galimi rusų ėjimai: „Aš sakyčiau tai būtų savižudybės misija“
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Žemaitaitis viešai baiminasi dėl savo saugumo: braške vadinta buvusi jo bendražygė kreipėsi į apsaugą
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su laikinuoju vidaus reikalų ministru Vladislavu Kondratovičiumi
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios.Vilniaus centre BMW avarija: britiški numeriai su įžeidžiančia fraze sukėlė pykčio bangą
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Šokiruojanti žmogžudystė JAV: Kirko našlė pirmą kartą prabilo, pareigūnai atskleidžia naujas detales apie žudiką
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Dronų išpuoliai Lenkijoje – klausimai dėl Lietuvos oro erdvės: naikintuvai kilo tris kartus
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Palangos menininkas parodė, kaip išleido mažiausią pasaulyje knygą lietuvių kalba: procesas užburia
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Sparčiai plinta COVID-19 susirgimo atvejų: šį rudenį fiksuojamos 2 mirtys
Rugsėjo 11 d. TV3 Žinios. Iš Rusijos į Lenkiją atskridęs dronas užkrito ant pensininko Tomaszo namo: „Staiga kažkas driokstelėjo“
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. Po Rusijos provokacijų Lenkijoje – Šakalienės pažadas dėl papildomų sistemų: „Paskubinom viską, ką galėjom“
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. Nauji kandidatai – seni nesutarimai: Vyriausybės formavimas stringa
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. Prancūzijoje sąmyšis: prasidėjo prieš valdžią nukreipti protestai
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. Skvernelis Seimo pirmininko postą perleido Olekui: „Pirmą kartą gyvenime save atsileidau“
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su užsienio reikalų ministru Kęstučiu Budriu
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. Po Rusijos provokacijos Lenkijoje – prezidento raginimas: „Ponai ir ponios, turime padaryti išvadas“
Rugsėjo 10 d. TV3 Žinios. 1–erių metų vaikas nudegė 15 procentų kūno, tėvai bandė gydyti – suvyniojo į maistinę plėvelę
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. Geologai pasakė, kad laukia namo, šalia kurio Pasvalyje atsivėrė smegduobė
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. Oleko kandidatūros į Seimo pirmininko postą išvakarėse – Seimo valdybos ir prezidento susitikimas: jau vyksta balsų paieškos
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. Gediminui Filipavičiui teismas siūlo 20 metų laisvės atėmimo bausmę
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. Kandidatai į ministrus sūlomi kasdien, bet prezidentas persigalvoja dar greičiau: kada turėsime pilną Vyriausybę?
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. Siūlo įvesti papildomą mokestį bankams: „Gyventojams mokesčiai grįžtų per brangstančias paslaugas“
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. Vilniaus oro uoste vėl sustabdyti skrydžiai: užfiksuotas neaiškus skraidantis objektas
Rugsėjo 9 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su klimatologu Arūnu Bukančiu
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Šiame muziejuje per savaitę menininkė nuskus 500 kilogramų bulvių: „Moterų tokia prigimtis – paburba beveik visos.“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Šiame mieste vyko šunų banglentininkų čempionatas: „Niekada nemaniau, kad tai suteiks tiek daug džiaugsmo.“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Kasčiūnas sukritikavo Žemaitaičio kompetenciją: „Jis dabar kaip koks pūkuotas katiniukas laksto“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Ruginienė sulaukė griežto atsako dėl 4 darbo dienų savaitės: „Ne laiku ir ne vietoje“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Parodė, kaip danguje buvo nušvitęs įspūdingas „Kruvinasis Mėnulis“: „Žvilgsnis į dangų žavi kiekvieną“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Žemaitaitis pažėrė kritikos Ruginienės sumanymui ilginti atostogas: „Nematau galimybės, nebent...“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Nemenčinėje rastas negyvas paauglys: „Man atrodo, kažkokie nesutarimai galėjo būti tarp jų“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su prezidento patarėju Deividu Matulioniu
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Velniškas greitis Lietuvos keliuose – netolima ateitis? Čekijos eksperimentas gali tai paversti realybe
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Būkite atsargūs – sostinėje siautėja automobilių vagys: apgadinama vis daugiau mašinų
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Prabangi technologijų gigantų vakarienė Baltuosiuose rūmuose: bijodami muitų milijardieriai dalino komplimentus
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Prieš žūtbūtines Lietuva-Graikija rungtynes Antetokounmpo atviravo apie lietuvius: „Štai, kodėl aš myliu Lietuvą“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Pasvalio rajone čirškėjo „lietuviški sušiai“: vietoj dumblių lapų – kiaulių žarnos
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Tiltų manija Kaune – su įtarimų šleifu: pradėtas neplaninis įmonės „Autokausta“ patikrinimas
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Medus neišvengiamai brangs: spėja, kad lietuviško užteks tik iki naujųjų metų
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Lietuvos karinis laivynas mini savo 90-metį: minų traleris „Prezidentas Smetona“
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Anykščių savivaldybė nupirko indų už 16 tūkst. eurų: kam to reikia, nesamonė
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Šimašius pasodino – ūkininkai nušienavo: skandalas Mockų kaime
Rugsėjo 8 d. TV3 Žinios. Į uteniškės sodybą užklydę lapiukai šeimininkei „uždirbo“ milijoną
Rugsėjo 6 d. TV3 Žinios. Lietuvos patriotas gavo baudą už rusiško simbolio „Z“ prilyginimą svastikai
Rugsėjo 6 d. TV3 Žinios. Didžiausia Rusijos ataka nuo invazijos į Ukrainą pradžios
Rugsėjo 6 d. TV3 Žinios. Tūkstančiai žmonių plūsta į savivaldybes: prasidėjo kompensacijų dėl šildymo teikimas
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su apžvalgininku Vytautu Bruveriu
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. Socialdemokratai vėl tiriami dėl finansinio skaidrumo: šį kartą – Duchnevičiaus šeima
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. Vienos Klaipėdos gimnazijos direktorius uždirbo beveik tiek pat kiek prezidentas: nerealu tiek uždirbti
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. Lietuviai savo seksualinį gyvenimą vertina šešetu: patarė, kaip galima jį pagerinti
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. Sumažinus JAV karinę paramą Baltijos šalims — diplomatinis Lietuvos pasimetimas
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. Būsima teisingumo ministrė pasakė, ar priims partnerystės įstatymą: siūlo „nedaryti tokių įtampų“
Rugsėjo 5 d. TV3 Žinios. Hofmanas prabilo apie spaudimą, patirtą iš Žemaitaičio: „Paleido šitą šmeižto ir melo mašiną“
Rugsėjo 4 d. TV3 Žinios. Nelegalai iš Baltarusijos į Europą plūsta kone rekordiniais tempais
REKLAMA
Buvo taboras,visos atmatos buvo toliau nuo akių ir vienoje vietoje - tai gi ne...būtinai reikėjo prakrapštyti tą pūlinį,kad infekcija pasklistų po visą Vilnių. Šaunuoliai valdžiagyviai - ko norėjot...tą ir gavot.
Vilno- aukštesnių pajamų ir išsilavinimo užingridų skylė
o tai vietinių "vyrų"
o tai vietinių "vyrų"
susitvarkyti su siukslėmis jau nera ?
Visi tik laukia kada "palycija" "padės"?
Čia ne valdziagywių rajonas ,galit nelaukti nes tokie nereikalingi jiems
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų