Vilkiko vairuotojo pergalė – išvengė 11 metų kalėjime

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija 2018 m. lapkričio 14 d. panaikino apygardos teismo nuosprendį, kuriuo vilkiko vairuotojui buvo paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė, ir priėmė naują nuosprendį – žmogų išteisino.

Apygardos teismas vyriškį kaltu pripažino dėl narkotinių medžiagų gabenimo kontrabandos būdu ir jų laikymo. Apeliacinės instancijos teismo teisėjų nuomone, apygardos teismas priėmė nepagrįstą apkaltinamąjį nuosprendį.

Byloje nėra ginčo dėl to, kad 2017 m. vasarą vilkiko puspriekabėje specialiai įrengtoje slėptuvėje buvo gabentas labai didelis kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų, tačiau įrodymų, kad tai padarė sulaikytas vilkiko vairuotojas ar bent žinojo apie tai, nėra.

„Byloje kaltinimai labai nekonkretūs. Apkaltinamasis nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis, o turi būti pagrįstas tik patikimais, neprieštaringais, nuosekliais, tarpusavyje susijusiais įrodymais, iš jų analizės turi logiškai išplaukti kaltinamojo kaltę ir kitas svarbias aplinkybes patvirtinančios išvados. Šiuo atveju to nėra“, – teigia teisėjų kolegijos, nagrinėjusios nuteistojo ir jo gynėjo skundą, pirmininkė Laima Garnelienė.

Byloje prokurorės pateiktame prašyme pakeisti kaltinimą buvo rašoma, kad vilkiko vairuotojas iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytos vietos ir nenustatytų asmenų paėmė labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir, jas paslėpęs puspriekabėje specialiai įrengtoje slėptuvėje kartu su kroviniu (plastiko granulėmis), neteisėtai gabeno iš nenustatytos valstybės, kirsdamas Europos Sąjungos valstybių sienas, į Lietuvos Respubliką, turėdamas tikslą jas vėliau platinti ir neturėdamas leidimo jas pervežti. Iš kaltinimo kyla, kad pats nuteistasis įgijo šias narkotines medžiagas (paėmė, paslėpė), tačiau kur ir kaip – visiškai neaišku, nes visame kaltinime vartojamas žodis „nenustatyta“. Kaltinime aiški tik viena aplinkybė, kad vilkikas su puspriekabe 2017 m. liepos 1 d. kirto Lietuvos Respublikos valstybės sieną, t. y. Kalvarijos–Budzisko pasienio kontrolės punktą. Be to, pakeistame kaltinime, nenustačius jokių naujų duomenų, atsirado dar viena aplinkybė, kad kaltinamas pilietis gabeno narkotines medžiagas, turėdamas tikslą jas platinti.

REKLAMA

Taigi, atsižvelgęs į visas aplinkybes, Lietuvos apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo nuosprendį ir priėmė naują nuosprendį – žmogų išteisino.

Teismas pasisakė, kad iš išteisinto vilkiko vairuotojo taip pat negali būti išieškoma konfiskuotino turto, t. y. vilkiko su puspriekabe, vertę atitinkanti pinigų suma – 70 520 eurų. Vilkikas ir puspriekabė grąžinami įmonėms, kurioms priklausė.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų