Tarptutinio valiutos fondo (TVF) vadovas prancūzas Dominique'as Strauss-Kahnas atsistatydino. Pareiškimą jis parašė iš kalėjimo, kur atsidūrė dėl pasikėsinimo išprievartauti viešbučio kambarinę.

Žaibiškai atlikta apklausa rodo, kad 57 proc. prancūzų mano, jog TVF vadovas įkliuvo į pinkles. Kaltas ne jis, o aplinka – kažką prieš jį rezgė.

D. Strauss-Kahno postas teikė jam nemenkų galių. Ponas kvailai susimovė ir nebus išklausytas nei sprendžiant dėl pagalbos bankrutuojančioms Portugalijai ir Graikijai, nei svarstant dėl JAV skolų ateities. Matyt, jam nelemta būti ir Nicolas Sarkozy oponentu per Prancūzijos prezidento rinkimus kitąmet.

Vaizdelis nekoks: pasaulio finansai griūva, ir TVF vadovas paslysta, kaip sakoma, lygioje vietoje. Yra „sąmokslo teoretikų“, kurie primena, kad D. Strauss-Kahnas maždaug prieš mėnesį dar kartą pareiškė, jog tarptautinių finansinių institucijų sąranga yra pasenusi. Iš TVF nuolatos sklido idėjos, kad pasaulio finansus reikėtų stabilizuoti sumenkinant dolerio reikšmę ir paverčiant TVF savotišku pasaulio centriniu banku. Einant tokiu keliu JAV federalinė rezervų sistema (FED) prarastų nemažai įtakos – virš FED atsirastų reguliuojanti institucija. Ar silpnybių turinčiam TVF vadovui dėl palankumo tokiems projektams buvo pakišta banano žievė, tiksliau, juodaodė kambarinė? Gal ir nebūta sąmokslo, tačiau dėl skandalo žlugo ne vien D. Strauss-Kahno reputacija, bet ir TVF autoritetas.

REKLAMA

Skandalui dėl TVF vadovo žiniasklaida kol kas sunaudojo daugiau energijos nei žiniai, kad JAV pasiekė Kongreso nustatytą skolinimosi ribą – 14 trilijonų 294 milijardus dolerių. JAV prezidento administracija kreipėsi į Kongresą prašydama leisti skolintis daugiau. Sprendimas turi būti priimtas iki rugpjūčio 2 dienos. Priešingu atveju JAV gali skelbti defoltą – valstybė liausis grąžinti skolą kreditoriams ir mokėti palūkanas.


Rašyti komentarą...
k
ką ir komentuoti
2011-05-25 17:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokioj padėty D. Britanija, Prancūzija, Japonija, Vokietija, Italija...Nieko nedaro. Mana iš dangaus pasipils...
Atsakyti
0

J
J.K.P.
2011-05-26 12:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pats Strauss-Kahnas kažkodėl laikosi nuomonės, kad sąmokslą prieš jį surezgė Sarkozy su Putinu. Gal todėl, kad IMF niekaip neįtakoja JAV skolų, kurios yra išimtinis JAV Kongreso rūpestis?

O štai tovariščius Brazauskas eilinį kartą transliuoja mums Rusijos propagandistų kliedesius, bailiai slėpdamas jų šaltinį: Maksimą Averbuchą
Atsakyti
0

n
na štai
2011-05-26 12:47:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
išlindo kremlinas komunsituojantis J.K.P. apmokamas greičiausiai Latvių g. Kremliau oligarchų pareiškė savo nuomonę. Matyt gavo iš kremliaus pasipiktinimą - per 20 metų per mažai išvaryta lietuvių.

Keista, kodėl jis pactriocu ir mylinčiu Lietuvą nepasimetė, kaip tikras kremliaus oligarchų komunistinis politpropagandistas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų