Vestuvių per karantiną neatšaukia – pasakoja, kaip jos vyksta

Numatytų santuokos ceremonijų dėl paskelbto karantino ukmergiškiai atidėti neskuba. Nors situacija kardinaliai pasikeitė, santuokos datų neatideda dauguma jaunavedžių.

Ukmergės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Regina Jackūnienė sakė, kad šiais metais iš viso įregistruota 20 santuokų.

Santuokos per karantiną leidžiamos, tačiau keičiama jų registravimo tvarka. Ribojamas dalyvaujančių ceremonijoje asmenų skaičius, kartu su jaunavedžiais ir liudininkais gali dalyvauti vos penki asmenys.

„Per karantiną jau sutuokėme 4 poras, o rytoj dar 2 poros ruošiasi. Kelios poros, kurios norėjo tuoktis balandžio mėnesį, datas atidėjo neribotam laikui“, – penktadienį pasakojo skyriaus vedėja.

Tiek jaunieji, tiek liudininkai dabar ceremonijos metu dėvi apsaugines kaukes.

Ir darbuotojos registruoja santuokas burnas ir nosis pridengusios kaukėmis bei mūvėdamos pirštines, laikosi atstumo. Jokių apsikabinimų, rankų paspaudimų.

Po santuokos dezinfekuojami rašikliai, stalai, laiptų turėklai ir kiti paviršiai.

Per metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS skyrius yra gavęs porą prašymų registruoti santuokas. Kai baigsis karantinas, jaunieji turės ateiti į skyrių pasirašyti bei suderinti santuokos registravimo datas.

Šylant orams, numatomų santuokų skaičius didėja. Gegužės mėnesį Ukmergėje šią šventę yra suplanavusios 7 poros. Iš jų trys santuokos registravimo ceremonijos numatytos išvykose.

„Jeigu bus pratęstas karantinas, išvykose santuokų neregistruosime, nes turime laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos ir Teisingumo ministerijos rekomendacijų.

Gegužės pabaigoje numatyta registruoti santuoką su užsienio valstybės piliečiu.

Tačiau viskas priklausys nuo to, kaip saugosime save ir kitus“, – sako Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja R. Jackūnienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų