Veryga: stebuklų iš Nausėdos suburtų ekspertų nereikėtų tikėtis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigiamai vertina prezidento Gitano Nausėdos sprendimą suburti ekspertų tarybą, padėsiančią valdyti koronaviruso (COVID-19) krizę, tačiau sako, kad stebuklų iš jos tikėtis nereikėtų.

„O dėl mokslininkų pasirinkimo visada gerai, kad jie susirenka, diskutuoja. Nors vėlgi noriu tiktai pasakyti, kad to sureikšminti ir pervertinti nereikėtų, nes tokios valstybės kaip Vokietija ir Prancūzija, kurios turi didžiulius institutus (...) nieko geresnio ir nesugalvojo“, – lrt radijui penktadienį sakė ministras. 

Jis teigė, kad kol nėra sukurta vakcina, karantinas ir judėjimo apribojimai yra iš esmės vienintelės priemonės, kurių galima imtis siekiant suvaldyti krizę. 

„Kažkokių stebuklų mokslininkai matyt nesugalvos, ligoninėse gydytojų nepadaugins, lovų galima pastatyti, bet medikų nuo to nepadaugės, tai tikrai kažkokių stebuklingų sprendimų tikėtis neverta“, – sakė A. Veryga. 

Jis taip pat teigė nežinantis, kiek besibaigiančios kadencijos Vyriausybė galės atsižvelgti į prezidento suburtos tarybos siūlymus. 

„Vyriausybė turi savo mechanizmą ir mums veltis į papildomus dar keletą mechanizmų, tai yra ir laikas, ir mes negalime į begalybę mechanizmų jungtis, nes tam reikia žmones atitraukti nuo darbo ir sėdėti, posėdžiauti, diskutuoti, mes nelabai turime kada“, – sakė ministras. 

A. Veryga pažymėjo, kad šis naujas darinys jokių oficialių įgaliojimų neturės ir sakė iki šiol nežinantis kaip tiksliai jis veiks. 

„Nežinau, iš tikrųjų nenoriu už akių užbėginėti kam nors, bet kaip ir sakiau, patys su mokslininkais bendraujam (...) jei bus kažkokių racionalių siūlymų išsakyta, be abejo, kiekvienas protingas žmogus įsiklausys“, – pridūrė sveikatos apsaugos ministras. 

Kalbėdamas apie šią iniciatyvą jis taip pat pabrėžė, kad vienijantis prezidento vaidmuo gali būti labai svarbus, nes „naujoji valdančioji dauguma iš mūsų nelabai nori ką nors girdėti“. 

REKLAMA

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta ketvirtadienį pranešė, kad prie Prezidentūros bus steigiama sveikatos ekspertų patariamoji taryba, ją turėtų sudaryti apie 30 mokslininkų. 

Pastaruoju metu Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių fiksuojamas spartus koronaviruso atvejų skaičiaus augimas, dėl to šalys įveda įvairius socialinio gyvenimo ribojimus. 

Trečiadienį Lietuvoje buvo patvirtintas dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 950, taip pat mirė šeši žmonės. 


Rašyti komentarą...
Šrekas
2020-10-30 08:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kolektyvinė atsakomybė-jokia atsakomybė.Dabar už viską atsako ministras ir premjeras...
Atsakyti
-1

l
lietuvė
2020-10-30 09:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur buvo tie ,, ekspertai " iki šiol ? Tėvynė mūsų tai viena ir dirbti visi turi jai ir jos žmonėms vieningai , o ne progai pasitaikius pasidemonstruoti ,kokie esame geri ir protingi .
Atsakyti
-1

j
jo jo
2020-10-30 09:20:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už tą gudragalvį kaip jis mano nieko geresnio būti negali, jei bus tai vistiek jo nuopelnai...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų