Veryga ramina tėvus dėl plintančios melagingos informacijos: nežinau, kas tokią nesąmonę sugalvojo

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prasidėjus naujiems mokslo metams sureagavo į plisti pradėjusią melagingą informaciją. Jis savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriuo bando nuraminti tėvus.

Noriu nuraminti tėvelius ir vaikučius. Nėra jokio pagrindo nerimauti ir tikėti piktybiškai skleidžiama melaginga informacija!

Jei nutiktų taip, kad vaikai pasijus blogai ugdymo įstaigose, pavyzdžiui, pajus simptomus, panašius į peršalimo, koronaviruso (COVID-19), prastai jausis, užtikrinu, kad niekas jų neatims iš tėvų, neišveš į ligonines ir nepradės jokio gydymo be tėvų žinios!“, – rašo ministras.

Anot jo, tai yra melaginga, dirbtinai skleidžiama informacija.

„Tai yra dar viena melaginga informacija, kuri dirbtinai skleidžiama per socialinius tinklus, siekiant įbauginti tėvelius ir vaikučius.

Nežinau, kas tokią nesąmonę sugalvojo ir paleido šią fake news, bet tie, kas taip padarė, panašu, kad šiaip turi sunkumų gyvenime. Kodėl? Nes taip elgtis yra mažų mažiausiai neatsakinga, neetiška, nekorektiška ir ne pilietiška.“

Ministras tikina, kad jei vaikas ugdymo įstaigose pajustų į koronavirusą panašius simptomus – tėveliai tai sužinos patys pirmeiji.

„Paaiškinu. Jei vaikas ugdymo įstaigoje pasijustų prastai ir pajustų simptomus, panašius į koronaviruso, peršalimo ar kt., atsakingi darbuotojai nedelsiant turi paskambinti tėveliams ir informuoti, kad kuo greičiau pasiimtų savo atžalą. O vaikas, kol laukiama atvykstant tėvelių, turėtų palaukti atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kur nebūtų kitų žmonių, siekiant išvengti galimo viruso plitimo. Na, o su tėvelių laukiančiu vaiku turėtų būti ugdymo įstaigos darbuotojas, kad nepalikti jo visiškai vieno nežinioje tokioje situacijoje.

Apgailestauju, kad atsiranda tokių žmonių, kurie kuria tokias sąmokslo teorijas, manipuliuodami mūsų mažiausiais visuomenės nariais. Ir atsiprašau tėvelių, ir vaikučių, kad jiems tenka tai patirti dėl kitų piktybiškumo!“, – rašė A. Veryga.

Daugiau apie Lietuvoje dėl koronaviruso antradienį kalbėjo pats A. Veryga. Daugiau stebėkite reportaže.


Rašyti komentarą...
T
Tikra
2020-09-02 09:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt jau įtrupino į kelnes veryganas kad pradėjo aiškinti kitaip pabijojo tėvų sukilimo žmogus parodė net dok nr tai kaip ne tiesa
Atsakyti
-7

I
Inga
2020-09-02 09:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima vis bauginti,laikas nuraminti,nes kencia ir tevai,vaikai,pedagogai.Kokia bus ugdymo kokybė,kokie uzaugs vaikai?!Spragų daug,į darzelio teritorija ir grupes lenda daugybe tevuų,ypac naujokų,be kaukių,ir dideli skaiciai,pedagogas rupinasi vaikų ugdymu, saugumu,bet ne tėvų!!!
Atsakyti
0

b
bite
2020-09-02 12:39:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
juodu ant balto parasyta, kad vaikas turi buti izoliuotas ir pasirase rugpjucio 17 diena savo isakyme pats Veryga,kada baigsis to monstro melas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų