Veryga kirto Vyriausybei: ketverius metus planuoja tik analizuoti, ką daryti su medikų atlyginimais

Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kritikuoja Vyriausybę, kad ši savo programoje konkrečiai neįvardino, kaip ketina spręsti medikų atlygio klausimą. A. Verygos teigimu, Vyriausybė ketverius metus ketina užsiimti tik analizėmis.

Ketvirtadienį posėdžiavusios šešėlinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ministrai analizavo ir kritikavo Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą.

Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga programos įgyvendinimo priemonių plane pasigenda konkretumo.

„Labai menkai yra nurodomi kažkokie konkretūs rodikliai, prie jų stengiamasi neprisirišti. Sunku suprasti, kas ten minima ir ką planuojama padaryti“, – posėdyje sakė A. Veryga.

Pasigenda dėmesio medikų atlyginimams

Jis atkreipė dėmesio, kad plane nėra konkrečiai atsakoma, kaip bus sprendžiamas medicinos sektoriaus darbuotojų atlygio klausimas.

„Tai aš bandžiau ieškoti programoje priemonių, kurios duotų kokią nors nuorodą į patrauklių sąlygų sukūrimą, kad medikai norėtų likti dirbti Lietuvoje, duotų kažkokias užuominas apie tolimesnį darbo užmokesčio didinimą.

Radau keletą priemonių, kurios labai abstrakčiai apie tai kalba. Pavyzdžiui, parengti planus dėl teisinių, finansinių ir kitų priemonių, skirtų darbuotojų pritraukimui į sveikatos priežiūros specialybes. Tai tokie labai abstraktūs dalykai“, – sakė A. Veryga.

Kita šešėlinį sveikatos apsaugos ministrą nustebinusi priemonė – ketinimas priimti Vyriausybės sprendimą dėl sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio paketo

„Neaišku, ką tai reiškia – mažinti tą darbo užmokestį ar didinti. Apskritai tik paminima, kad kažkoks darbo užmokesčio paketas turėtų būti. Baigsis abu darbai kažkokia analize, matyt. Kažką išanalizuos ir pasakys, kad reikia didinti medikams darbo užmokestį. Na, ketverius metus tą planuoja analizuoti“, – ironizavo A. Veryga.


Rašyti komentarą...
N
Na na
2021-04-08 14:42:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokią špygą, melagi? Prie verygos medikų atlyginimai augo sparčiausiai per visą LT nepriklausomybės laikotarpį. Ir tuos priedus karantino metu dar mokėjo. Jei nežinai tai nešnekėk niekų, o jei specialiai meluoji, tada esi paraz itas
Atsakyti
-4

G
Gelmina
2021-04-19 13:39:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau daugiau,kaip metus į poliklinikas ir ligonines neįleidžia. Poliklinikos dirbantis gydytojai formina popierius,net nematant pacientus.Papulti pas kardiologą,neuropatologą,akių ir kt.-neįmanoma. Pensininkai dabar niekam neįdomus, į mus nekreipiama dėmesį. Ir dar kelti atlyginimus?
Atsakyti
0

G
Galbūt
2021-04-18 05:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aferyga ne meluoja, o iškreiptai suvokia tikrovę.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų