naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien pranešama apie dvigubai daugiau nustatytų COVID-19 atvejų nei vakar, tačiau laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina, kad tokie šokinėjimai – įprastas dalykas ir iškart po savaitgalio nereikėtų skubėti džiaugtis mažesniais skaičiais.

Šiandien pranešama apie dvigubai daugiau nustatytų COVID-19 atvejų nei vakar, tačiau laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina, kad tokie šokinėjimai – įprastas dalykas ir iškart po savaitgalio nereikėtų skubėti džiaugtis mažesniais skaičiais.

REKLAMA

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1935 nauji koronaviruso atvejai, t. y. dvigubai daugiau nei skelbta vakar, rodo preliminarūs trečiadienio rytą Statistikos departamento paskelbti duomenys. 

„Tokie šokinėjimai yra normalūs, nes jei pažiūrėtumėte, kiek tyrimų yra atliekama savaitgaliais, tai 4–5 tūkst., o kai prasideda darbo dienos, tai atliekama ir iki 13–15 tūkst. Taigi tas šokinėjimas yra labai natūralus ir, manau, yra daugelyje kitų valstybių.

Todėl ir sakome, kad nereikia iš karto jau  apsidžiaugti, jei atvejų po savaitgalio iškart būna mažiau, nes kai atkeliauja darbo dienų duomenys, kai daugiau žmonių tiriasi, jie būna tikslesni. Net ir tie 2 tūkst. vis tiek rodo stabilizaciją, nes panašų skaičių turėjome ir praeitą savaitę, taigi, reiškia, kad jis reikšmingiau nebekyla“, – trečiadienį sakė A. Veryga.

REKLAMA

Dėl karantino tęsimo spręs kitą savaitę

Ministras kartu informavo, kad Vyriausybė šiandien spręs tik dėl „kosmetinių pakeitimų“, bus patikslinimai, kad paslaugų teikėjai nepiktnaudžiautų esamomis spragomis.

REKLAMA

Siūlymai dėl karantino tęsimo bus siūlomi kitą savaitę, įvertinus esamą situaciją.

„Kadangi kitą savaitę karantinas dar galioja, tai kitą savaitę, trečiadienį, teiksime siūlymą dėl karantino pratęsimo“, – sakė A. Veryga.

Kartu jis teigė kol kas naujų griežtesnių ribojimų neplanuojama, nes matomi ženklai kad situacija stabilizuojasi.

Liūdnas reiškinys dėl ligoninių

Ukmergės ligoninei pranešus, kad stabdo dar daugiau planinių paslaugų, A. Veryga teigė, kad jei taip nutiko dėl plečiamų COVID-19 lovų, tai nėra nieko nenumatyto.

REKLAMA

„Tai – ne kažkoks sistemos kolapsas, bet natūrali pasekmė augančio COVID pacientų skaičiaus. Taip ir buvo planuota, kad kai užsipildo didžiosios įstaigos, pildomos mažesnės. Ir tai ne kolapsas, bet apskritai labai neigiamas reiškinys sistemai, nes pacientai, kurie ten būdavo guldo planine tvarka, negalės gultis ir bus teikiama pagalba tiems, kam jos atidėti negalima - sergantiesiems COVID-19“, – komentavo jis.

Pasak A. Verygos, jei bus matoma, kad kitų regionų ligoninės taip greitai neužsipildo, ten galėtų būti vežami pacientai iš to paties Vilniaus.

REKLAMA
REKLAMA

Jis neslėpė, kad teoriškai yra galima ir kitų šalių pagalba.

„Bet kuri valstybė Europoje gali kreiptis per pagalbos mechanizmą tiek  dėl įrangos, kažkokių papildomų priemonių, tiek žmogiškųjų išteklių. (...) Tad galima kreiptis, jei matome, kad kažko visiškai trūksta. Kiek tai suveiktų, sunku pasakyti, bet yra tokia galimybė“, – kalbėjo jis.

Pirmieji rezultatai džiugina

Karantinas dar tik įsibėgėja, bet ministras jau džiaugėsi, kad galima stebėti pirmus teigiamus jo rezultatus.

REKLAMA

„Praeitą savaitę vis dar turėjome tiek atvejų skaičiaus augimą, tiek vidutiniškai per savaitę nustatomų naujų infekcijos atvejų procentą. 

Tačiau vienas galbūt geras ženklas, kad augimas nebebuvo eksponentinis, nors daugėjo tiek atvejų skaičius, tiek į ligonines guldomų pacientų skaičius, tačiau jis nebebuvo eksponentinis, tai leidžia galbūt labai rezervuotai pasidžiaugti, kad situacija po truputį stabilizuojasi, kaip bus toliau, matysime šią savaitę. 

REKLAMA

Kaip žinote, patys skaičiai nuo įdiegtų priemonių atsilieka mažiausiai savaitę. Bet pirmuosius gerus ženklus galime matyti ir konstatuoti“, – pirmadienį kalbėjo A. Veryga.

Gydytojas pataria, kaip dėvėti kaukę: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų