Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apygardos teismas pratęsė baudžiamojoje byloje teisimai buvusiai teisėjai ir Seimo narei Neringai Venckienei anksčiau skirtos intensyvios priežiūros terminą.

Panevėžio apygardos teismas pratęsė baudžiamojoje byloje teisimai buvusiai teisėjai ir Seimo narei Neringai Venckienei anksčiau skirtos intensyvios priežiūros terminą.

REKLAMA

Prokuroras prašė šią kardomąją priemonę pratęsti trims mėnesiams, bet teismo sprendimu ji pratęsta vienam mėnesiui, trečiadienį pranešė teismas.

Teismo sprendimu iki birželio 19 dienos N. Venckienei draudžiama išvykti iš šalies, ji įpareigojama būti savo nurodytoje gyvenamojoje vietoje nuo 22 val. iki 6 valandos.

Teismas nutartyje papildomai įspėjo N. Venckienę, kad ji privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą, negali jo nusiimti, gadinti, sunaikinti.

Anot teismo, kardomoji priemonė reikalinga, nes N. Venckienė anksčiau iš Lietuvos išvyko į JAV, vengdama baudžiamojo proceso. O vienas esminių kardomųjų priemonių tikslų yra siekis užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą procese ir netrukdomą bylos išnagrinėjimą.

REKLAMA

Ši nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

N. Venckienei pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei. Dėl Lietuvos ir JAV teisės sistemos skirtumų po kaltinamosios perdavimo Lietuvai iš 13 planuotų pateikti įtarimų liko keturi. N. Venckienė kaltinimus neigia ir vadina politiškai motyvuotais.

N. Venckienė tvirtina nenaudojusi smurto per 2012-ųjų gegužės įvykius, kai vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L. Stankūnaitei. Smurtas, N. Venckienės nuomone, naudotas tiek prieš ją, tiek prieš L. Stankūnaitės dukrą.

N. Venckienė buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių. 

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta L. Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L. Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi.

N. Venckienė ilgą laiką globojo dukterėčią, nevykdė teismų sprendimų atiduoti ją motinai L. Stankūnaitei. Mergaitė iš tetos namų Garliavoje paimta įsikišus pareigūnams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų