Prokuratūra: Kelmės meras įkliuvo su puse sumos

Specialiųjų tyrimų tarnyba sulaikė Kelmės rajono merą Vaclovą Andrulį. Jis įtariamas paėmęs kyšį penkis tūkstančius eurų, o reikalavęs dvigubai daugiau.

Dešimt tūkstančių eurų – štai tokios sumos už vieną savivaldybės projektą, anot Specialiųjų tyrimų tarnybos, reikalavo Kelmės rajono meras, socialdemokratas Vaclovas Andrulis. Savivaldybės administracijos direktorius sako, kad jam ši  žinia buvo netikėta. 

„Situacija tikrai netikėta ir mes manome, kad čia yra kažkoks nesusipratimas, kas įvyko – tai mums staigmena ir nelabai tikėtina, kad kažkas gali būti tokio“, – sako administracijos direktorius Stasys Jokubauskas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prokuratūra: Kelmės meras įkliuvo su puse sumos

O štai anot prokuratūros, meras Andrulis įkliuvo su įkalčiais. Socialdemokratas esą paėmė dalį šio kyšio – pusę sumos.

„Įtariama, kad jis galėjo reikalauti 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant savivaldybės viešųjų erdvių sutvarkymo projektą. Ir kaip įtariama meras šiandien priėmė dalį reikalauto kyšio – penkių tūkstančių eurų sumą“, – pasakoja prokuratūros atstovė Gabrielė Petkuvienė.

Ryte Kelmės meras dar buvo darbe, kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi dalyvavo viename pasitarime. Direktorius spėja, kad Andrulis greičiausiai sulaikytas per pietų pertrauką.

„Nelabai galiu pakomentuoti, kada kas įvyko, nes dar 11 valandą su meru turėjome susitikimą su seniūnu, kalbėjom ir tik po pietų sužinojom, kad čia vyksta tokie įvykiai. O daugiau savivaldybėje nieko nematėm, nebuvo ir nežinom“, – teigia S. Jokubauskas.

STT pareigūnai Kelmės savivaldybėje paėmė ikiteisminiam tyrimui reikalingus dokumentus. Anot administracijos, STT sudomino trys bylos iš savivaldybės, tačiau savivaldybė nesako, kokie tai dokumentai. Tačiau viešosios erdvės tvarkymo projektų matyt nėra daug.

REKLAMA

„Turim Tytuvėnų viešųjų erdvių tvarkymo projektą, kuris ko gero didžiausias. Daugiau šiuo metu viešųjų erdvių gal ir ne… Ne, šiuo metu Kelmėje nevyksta joks toks projektas“, – kalbėjo S. Jokubauskas.

O štai ne visi Kelmės rajono gyventojai tiki, kad jų meras galėtų imti kyšius:

„Blogai, taip negalima daryt.“

„Tai kad čia gali būti visko, čia gal ir pakišo jam… Jis jau vieną kadenciją buvęs meras. Kražių, tenais buvęs meras. O ten vo buvo, jis jau kadenciją vieną čia buvęs, puikus buvo.“

Merą po sulaikymo ketinama apklausti, dėl jo nušalinimo nuo pareigų ir dėl kardomosios priemonės turėtų būti sprendžiama rytoj arba poryt. Andrulis meru pernai savivaldybių tarybų rinkimuose išrinktas antrai kadencijai, jis priklausė socialdemokratų partijai.


Rašyti komentarą...
.
...
2020-05-20 01:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie žmonės neturi sąžinės...
Atsakyti
0

T
Tarutis
2020-05-20 14:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prarado pasitikėjimą visų akyse. Gal ne pirmą kartą. Nėra už ką jį girti. Nesugebėjo net europinių lėšų įsisavinti. Juk miestas išgražintas europinėmis lėšomis. Ir tik centras.
Atsakyti
0

T
Tupas
2020-05-21 00:10:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius merus į sąvartyną jis nevertas mėšlo priekabos ,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų