Valstiečių žaliųjų frakcijoje – įtampos dėl Tomilino: diskusija nepavyko

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentaras Tomas Tomilinas antradienį pranešė pasitraukęs iš frakcijos seniūno pavaduotojo pareigų, bet po nelengvos diskusijos politikai išsiskirstė taip ir nesusitarę, ar priėmė sprendimą, ar ne.

Apie savo atsistatydinimą patvirtino pats T. Tomilinas, frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė. Bet, pavyzdžiui, frakcijos narė Rima Baškienė mano, kad formaliai sprendimas nėra priimtas, kadangi klausimas nebuvo įtrauktas į darbotvarkę. Be to, ji užsimena, kad renkant naują seniūną T. Tomilinas ir vėl gali būti siūlomas į tas pačias pareigas.

T. Tomilinas iš frakcijos seniūno pavaduotojo pareigų atsistatydino reaguodamas į partijos taryboje išreikštą pasipiktinimą už tai, kad pirminėje pateikimo stadijoje pritarė Partnerystės įstatymui ir ragino vėliau ieškoti kompromisų bei gludinti kampus.

Iš visos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos už Partnerystės įstatymo projektą balsavo vos 3 parlamentarai, bet tik T. Tomilinas yra partijos narys, todėl jam buvo pritaikytos griežtos sankcijos: politikas pašalintas iš šešėlinės vyriausybės, kurioje ėjo neformalias socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigas, jam rekomenduota pasitraukti iš partijos pirmininko pavaduotojų, o frakcijai – atstatydinti jį iš frakcijos seniūno pavaduotojo posto.

REKLAMA

Tačiau valstiečių žaliųjų politikai pasakoja, kad frakcijos posėdyje antradienį tvyrojo didelė įtampa. Partijai priklausantys valstiečiai žalieji iš paskutiniųjų stengėsi nesivelti į diskusijas su partijai nepriklausančiais frakcijos nariais.

Pasak T. Tomilino, frakcijos posėdyje jis net keletą kartų patvirtino pasitraukiantis iš pavaduotojų, bet norėjo padiskutuoti apie jam išsakytus priekaištus kaip frakcijos seniūno pavaduotojui, apie valstiečių žaliųjų šešėlinės vyriausybės frakcijai primetamus sprendimus, tačiau daugybė iškeltų klausimų pakibo ore be jokių atsakymų.

„Aš matau, kad kalbėti nori tik ta frakcijos pusė, kuri nedalyvavo tarybos posėdyje. Ta kita nori tylėti ir apeliuoti į partiją“, – teigia T. Tomilinas.

Paklaustas, kodėl taip galėtų būti, parlamentaras svarstė, kad tai susiję su suvokimu, jog buvo pasielgta nelabai garbingai: „Manau, kad jie jaučiasi labai prastai, kaip sudalyvavę susidorojime, negarbingai pasielgę, neapgynę savo kolegos“.

Kitas parlamentaras pasakoja, kad atmosfera frakcijos posėdyje buvo keistoka: esą frakcijos vadovybė, vykdanti partijos lyderio Ramūno Karbauskio valią, norėjo tylaus T. Tomilino pasitraukimo, bet tiek pats parlamentaras, tiek partijai nepriklausantys frakcijos nariai norėjo normalios diskusijos.

„Išėjo tokia palaida balutė. Mes paprašėme įdėti į frakcijos darbotvarkę atskiru klausimu, tada kalbėsime. Jie bandė įtraukti tarp kitų klausimų, užfiksuoti tarp eilučių, kad T. Tomilinas nebėra pavaduotojas, bet kažkaip neišėjo. Kaip aš suprantu, sprendimas nebuvo priimtas. Bet jie siekia nelabai eskaluodami kuo greičiau Tomą patraukti“, – pasakojo parlamentaras.

Frakcijos narė R. Baškienė irgi mano, kad klausimas nėra išspręstas ir užsimena, kad renkant naują frakcijos seniūną T. Tomilinas iš naujo gali būti pasiūlytas kandidatu.

„Gali atsitikti dar ir toks dalykas: kažkas pasiūlys T. Tomiliną į pavaduotojus vėl, nes kaip seniūno pavaduotojas jis atliko savo pareigas. Teoriškai gali būti, kad jeigu jį kažkas pasiūlo ir jis savo kandidatūros neatsiima, na tai tada frakcijos nariai (o pas mus frakcijoje labai daug nepartinių žmonių) iš naujo balsuos dėl seniūno pavaduotojo. Tikėtina, kad kandidatūrų bus keletas“, – sako Seimo narė.

REKLAMA

Klausiamas, ar dalyvautų frakcijos seniūno pavaduotojo rinkimuose iš naujo, T. Tomilinas palieka intrigą ir nesako „ne“.

„Frakcijoje yra nepasitenkinimas kaip priimami sprendimai už frakcijos akių. Šioje vietoje reikia aiškių pokyčių. Aš tą pokytį inicijavau tarybos posėdyje, bet tam neskiriama jokio dėmesio. Ir tam reikia skirti dėmesį frakcijos posėdyje, kurio labai vengiama. To pokalbio labai vengiama“, – teigia T. Tomilinas. 


Rašyti komentarą...
N
Nusivylęs rinkėjas
2021-06-29 13:07:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po tokio kiauliško poelgio, visi pamatėme, kad jam teks prašytis politinio pieglobsčio pas Armonikaitę su Raskevičium...
Atsakyti
-2

r
rinkeja
2021-06-29 12:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikia laikytis partijos programos nuostatu ir vertybiu ,ir nekaltinti paskui isreikstu pasisakymu ir nuobaudu ,jei nepatinka cia eik kur tau bus gerai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų