Baigiasi politinės atostogos. Netrukus Seimas, kuris porą mėnesių priminė vaiduoklių rūmus, atgis, tarsi burtininkui mostelėjus stebuklinga lazdele.
Prasideda paskutiniai, priešrinkiminiai šios kadencijos Seimo narių darbo metai.
Didele darna ar koordinuotu darbu šis Seimas nepasižymėjo ir iki šiol. Panašu, kad šiais metais sutelkto darbo bus dar mažiau, o politinės kovos, intrigų bei purvo elementų tik daugės.
Iš esmės jau duotas startas net dvejiems rinkimams. Tai 2008-ųjų metų rinkimams į Seimą bei 2009-ųjų metų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams.
Ir vieni, ir kiti rinkimai bus labai svarbūs Lietuvos valstybei, jos tolesnio vystymosi raidai.
Akivaizdus valstybės vystymosi vizijos stygius, politinių partijų vidinės kovos paaštrėjimas, senųjų partijų lyderių kaita bei asmeninių ar grupinių interesų dominavimas virš partinių ideologijų ar programinių nuostatų, kai partijų vadovų asmeniniai santykiai lemia daug daugiau, nei partinės ideologijos ar tradicijos – tai fonas, kuriame vyks negailestinga ir lemtinga politinė kova.
Kovos senąjį politinį “elitą”, kuris siekia išsaugoti esamą situaciją valstybėje atstovaujančios jėgos ir naujos politinės jėgos, deklaruojančios permainų būtinumą Lietuvoje.
Politinio “elito” bloko stuburą neabejotinai sudarys socialdemokratai bei konservatoriai, kurie jau seniai slaptai dirba kartu, derina bendrus veiksmus ir yra visiškai atsakingi už esamą situaciją valstybėje, nors tik neseniai apie artimai intymius tarpusavio ryšius pareiškė viešai bei atvirai.
Politinį “elitą” atstovaujančios partijos puikiai suvokia, jog nei situacija valstybėje, kuri susiklostė jiems kartu valdant valstybę septyniolika metų, nei piliečių nuotaikos, kurios kiekvieną dieną tampa vis radikalesnės, nežada joms nieko gero nei per artėjančius Seimo, nei per būsimus prezidentinius rinkimus.
Tai ką daryti?
Ir nutarė “elitiniai” naudoti visus turimus administracinius, finansinius, teisinius bei kitokius resursus tam, kad apjuodintų politinius oponentus, parodytų juos nieko nesuprantančius, nieko negalinčius, gobšius, bevalius, neišsilavinusius ar šamanų valdomus žmonėmis.
Ir parengė “elitiniai” , nors ir brangiai kainuojančią bei melo siūlais siūtą, tačiau plačiai reklamuojamą tiek spaudoje, tiek televizijų ekranuose viešųjų ryšių kampaniją.
Pagrindiniu tos viešųjų ryšių kampanijos taikiniu tapo prezidentas Rolandas Paksas bei jo vadovaujama partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai).
Matyt todėl, kad prezidentas Rolandas Paksas turi didžiausias galimybes laimėti ateinančiuose prezidento rinkimuose 2009-aisiais metais, o jo vadovaujama partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) neabejotinai yra artėjančių 2008-ųjų metų Seimo rinkimų lyderis.
Tik, kad su realiais bei faktais pagrįstais kaltinimais sunkoka.
Visi per prezidento Rolando Pakso nuvertimą sukurpti kaltinimai ištirpo, kaip sniegas saulutei patekėjus, o naujų, kad ir kaip stengiamasi, atrasti nepavyksta.
Belieka “elitiniams” gaivinti pasakas apie šamanus, siuntinėti žurnalistus už tūkstančių kilometrų bei rašyti ilgus, jokiais faktais nepagrįstus straipsnius su klaustukais sakinių pabaigoje ar perpasakoti nupirktas humoristines laidas.
Sunkus tas darbas iš š..o vašką sunkti ir svarbiausia - neperspektyvus, bet ko nepadarysi vardan valdžios ar vyriškos draugystės.
Net neabejoju, kad pasibaigus vienai sukurtai šmeižikiškai istorijai, “elitiniai” šamanai sukurs dešimtis naujų fantastinių istorijų, paneigę vieną melagingą faktą, kaip tai buvo priversta padaryti LNK dėl R. Grinevičiūtės šmeižikiškos laidos, tie patys “elitiniai” šamanai pažers dešimtis naujų išsigalvojimų, tik gal su klaustuko ženklais sakinio pabaigoje.
Gerai, kad kol kas Lietuvoje balsuoja ne tik politinis “elitas” ar jų samdomi šamanai.
Lietuvos piliečiai viską mato, viską girdi ir neabejotinai viską puikiai supranta, kad ir kokius “elitinius” ar “šamaniškus” dūmus jiems pūstų į akis, kad ir kokias siaubo ar fantastines pasakas bei istorijas sektų politiniai pasakoriai.
Rinkimai artėja. Iki.
Valentinas Mazuronis yra Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) seniūnas