Nuo pareigų nušalintas ir už saugių ligoninės sienų pasislėpęs Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus „apetitu“ nesiskundė. STT agentų teigimu, valdininkas kaip kyšius ėmė brangius automobilius ir kurą, suremontuotas jo butas Palangoje ir net pastatytas antkapis.

Teisme nepasirodė

Vakar po pietų Klaipėdos miesto apylinkės teisme turėjo būti svarstomas prokurorų prašymas skirti kardomąją priemonę piktnaudžiavimu tarnyba, patikėto didelės vertės svetimo turto pasisavinimu ir iššvaistymu, oficialių dokumentų klastojimu bei prievartavimu duoti kyšį įtariamam 62 m. A.Šimkui.

Tačiau iki šiol Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų neapklaustas A.Šimkus iš Klaipėdos apskrities ligoninės, kurioje atsidūrė po sulaikymo sutrikus širdies darbui ir kraujospūdžiui, taip ir neišėjo.

„Respublikos“ duomenimis, valdininkas iš ligoninės į namus turėjo išvykti vakar vakare. Tuo labiau kad teisėsaugininkai neoficialiai pažadėjo savaitgalį nevesti jo į teismą ir leisti sustiprėti.

Prokurorai jau užvakar pranešė, kad suimti valdininką jiems būtinybės nebėra, nes jis pakenkti tyrimui nebegali, tad prašo skirti tik namų areštą. Savo ruožtu jie įtariamajam jau skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

REKLAMA

Apylinkės teismas patenkino prokurorų prašymą ir nušalino A.Šimkų šešiems mėnesiams nuo užimamų pareigų, o narystę partijoje sustabdė Liberalų ir centro sąjunga.

Prabangūs kyšiai

Įtariama, kad A.Šimkaus nusikalstama veika yra susijusi su viešaisiais pirkimais, o jo paimtų kyšių vertė siekia per 300 tūkstančių litų.

Įtarimai dėl papirkimo pateikti septyniems Klaipėdos įmonių vadovaujantiems asmenims, jiems po apklausų skirtos švelnesnės kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

STT surinko duomenų, kad valdininkas iš bendrovė „Klaipėdos keliai“ gavo 120 tūkst. litų vertės automobilį „Volvo S60“ ir tris kartus pylėsi degalų, bendrovė apmokėjo 9 tūkst. litų kainavusį antkapio pagaminimą ir pastatymą.


Rašyti komentarą...
M
Monika
2008-09-06 16:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trūksta žodžių... Gal galima bent vieną pasodinti, priversti atlyginti skolą, konfiskuoti butą, atimti kitus turimus butus vaikų vardu, žodžiu paversti elgeta, kad kitiems pažiūrėjus praeitų noras taip daryti. Šlykštu iki koktumo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų