REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis giria Kremliaus propagandos įrankiu vadinamą „Pervyj Baltijskij“ kanalą, su kurio atstovais politikas buvo susitikęs ketvirtadienio vakarą ir aptarė, kaip nurodė pats politikas, žiniasklaidos priemonių teisių apribojimą.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis giria Kremliaus propagandos įrankiu vadinamą „Pervyj Baltijskij“ kanalą, su kurio atstovais politikas buvo susitikęs ketvirtadienio vakarą ir aptarė, kaip nurodė pats politikas, žiniasklaidos priemonių teisių apribojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio vakarą LLRA vadovas V. Tomaševskis sostinės picerijoje „Submarinas“ susitiko su televizijos kanalo „Pervyj Baltijskij“ direktoriumi Antonu Blinovu, skelbia „Znad Wilii“. Susitikime, kuris truko daugiau negu valandą, dalyvavo penki žmonės. Be LLRA pirmininko jame buvo Vilniaus tarybos narė Romualdas Poševeckaja, kuri anksčiau dirbo minėtoje televizijoje. Po sutikimo nė vienas iš žmonių neatskleidė, koks buvo susitikimo tikslas. V. Tomaševskis sakė, kad susitikimas buvo draugiškas. Į klausimą, kad jį sieja su „Pervyj Baltijskij“ televizija, LLRA pirmininkas atsakė, kad „daug kas“.

REKLAMA

Penktadienį Seime spaudos konferencijos metu V. Tomaševskis teigė, kad su „Pervyj Baltijskij“ atstovais esą aptarė žiniasklaidos situaciją Lietuvoje.

„Čia nėra jokios sensacijos. „Pervyj Baltijskij“ kanalas yra legali televizija, kuri dirba taip pat Lietuvoje, kuriai interviu duoda visi mūsų šalies politikai, įskaitant aukščiausios valdžios atstovus, tai, aišku, aš, kaip politikas, turėdamas tam tikrą pakvietimą, susitikau su jų atstovais ir aptarėme apskritai bendrus reikalus, susijusius su žiniasklaidos teisių apribojimais ir su mūsų demokratija Lietuvoje, apie kurią aš kalbėjau.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, yra taip, kad prieš kiekvienus mitingus ar kitas akcijas, kuriose norima atkreipti dėmesį į vis prastėjančią padėtį mūsų šalies piliečių, organizuojamas tam tikras puolimas ir prieš mūsų partiją, ir asmeniškai prieš mane“, – kalbėjo LLRA pirmininkas, kurio vadovaujamos partijos nariai penktadienį prie Vyriausybės rūmų organizuoja mitingą, nukreiptą prieš valdžios vykdomą socialinę politiką.

Negailėjo pagyrų

Kaip teigiama ataskaitoje, kurioje tirtas rinkimų kampanijų finansavimas per pastaruosius rinkimus, V. Tomaševskio vadovaujama LLRA reklamai žiniasklaidoje yra išleidusi 166 tūkst. Eur, iš kurių 146 tūkst. Eur buvo išleista rusų žiniasklaidai Lietuvoje. Didžiausią dalį šių pinigų gavo būtent „Pervyj Baltijskij“ kanalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats V. Tomaševskis teigė, kad rinkimų kampanijai „Pervyj Baltijskij“ kanalą pasirinko dėl įvairių priežasčių.

„Yra daug priežasčių. Visų pirma, jis yra pakankamai žiūrimas kanalas, kartais nebijo ir pakritikuoti valdžią, o ne tik girti, kai nėra už ką girti, kaip Jūs matote. Antras momentas – kainos prieinamos“, – kalbėjo LLRA lyderis.

Vis dėlto, panašu, kad Lietuvos žvalgyba apie „Pervyj Baltijskij“ kanalą turi kitokią nuomonę. 2014 m. VSD paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad Lietuvoje vienu iš Rusijos įtakos instrumentų, siekiant įgyvendinti informacinės ir ideologinės politikos uždavinius, yra rusakalbės žiniasklaidos priemonės „Litovskij kurjer“, „Obzor“, „Ekspress nedelia“ ir „Pervyk Baltijskij kanal“.

REKLAMA

Ragina taikiai gyventi ir su Rusija

Praėjusiais metais buvęs VSD direktorius Gediminas Grina pareiškė, kad VSD pareigūnai siekė susitikti su V. Tomaševskiu ir apie jo galimą patekimą į priešiškų Lietuvai interesų lauką, tačiau LLRA pirmininkas susitikti atsisakė.

Kiek anksčiau žiniasklaidoje buvo paskelbta, kad, VSD duomenimis, Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdyboje yra lankęsi LLRA bei Lietuvos rusų sąjungos atstovai. Tokią informaciją V. Tomaševskis komentuoti atsisakė.

REKLAMA

Penktadienį LLRA pirmininkas spaudos konferencijos metu paklaustas apie jo galimus ryšius su Rusija, pažymėjo, jog jokių ryšių neturi su buvusia Sovietų Sąjunga.

„Su dabartine Rusija? Tai yra mūsų kaimynas, tai turi būti normalūs ryšiai, o su buvusia Sovietų Sąjunga tai jokio ryšio nebuvo. Tie, kurie mane šiandien kritikuoja, visi baigę aukštas partines mokyklas, visi įstoję į tam tikrą partiją, nors visus neimdavo į šitą partiją“, – rėžė politikas.

Jis atsisakė komentuoti dabartinės Rusijos vykdomą politiką, tačiau paragino Lietuvos valdžią nesiekti konfrontacijos su šia valstybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad XXI amžiuje mes jau turime baigti kariauti, mes turime gerai sugyventi su visais savo kaimynais ir tokių mes per daug neturime – tik latviai, tik Rusija, tik Baltarusija, tik Lenkija. Keturi kaimynai ir kam mums šiandien pyktis su kaimynais, ir kam eskaluoti šituos klausimus? [...]

Aš nesu konfrontacijos šalininkas. Aš esu šalininkas gerų santykių su visais kaimynais. Mes gyvename Europoje galų gale, o ne kažkur Afrikoje, kur visi su visais nori kariauti“, – aiškino V. Tomaševskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų