Valdantiesiems nepakako balsų sumažinti opozicijos atstovų skaičiaus Seimo valdyboje.
Antradienį Seimas balsavo dėl Seimo statuto pataisos, kuria siūlyta sumažinti Seimo pirmininko pavaduotojų, atstovaujančių opozicijai, skaičių, tačiau jai priimti nepakako balsų, 63 parlamentarams balsavus už, 32 - prieš ir 8 susilaikius.
Konservatoriaus Jurgio Razmos inicijuota pataisa siūlyta vietoje dabar numatytų dviejų ar trijų Seimo vicepirmininkų nuo opozicijos skirti vieną ar du.
Už šią pataisą balsavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, išskyrus 3 atstovus, Tautos prisikėlimo partijos frakcija, Liberalų sąjūdžio frakcija, dalis liberalcentristų. Šiuo metu opozicijoje esančios socialdemokratų, „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ frakcijos buvo prieš.
Norint priimti Seimo statuto pataisas, reikia, kad jas paremtų ne mažiau kaip pusė - 71 iš 141 - Seimo narių.
Seimas antradienį taip pat nepritarė siūlymams keisti dviejų komitetų pavadinimus - Socialinių reikalų ir darbo pervadinti į Šeimos, socialinių reikalų ir darbo, Informacinės visuomenės plėtros - į Žinių visuomenės ir komunikacijų. Liko senieji komitetų pavadinimai.
Buvo nepritarta ir opozicinės Darbo partijos frakcijos siūlymui, kad Seimo Operatyvinės parlamentinės kontrolės komisijoje būtų atstovaujamos visos frakcijos. Šiuo metu nustatyta, kad komisija sudaroma iš 7 narių, tad mažiausia Seime „darbiečių“ frakcija, turinti 10 narių, kvotos komisijoje negavo.
Tuo tarpu siūlymui, kad valstybės biudžeto projekto antrasis svarstymas būtų skiriamas ne vėliau gruodžio 23 dienos, pritarta. Šis siūlymas teiktas tam, kad po Seimo rinkimų kitų metų biudžetą galėtų teikti jau nauja Vyriausybė. Iki šiol buvo numatyta, kad antrasis biudžeto svarstymas vyksta ne vėliau kaip per 15 dienų nuo pirmojo.