Vakcinos nuo koronaviruso gali sukelti trumpalaikius moters ciklo pakitimus

Nemažai žmonių visame pasaulyje praneša apie neįprastą problemą – pasiskiepijus nuo koronaviruso, sutriko jų menstruacinis ciklas, mėnesinės tapo skausmingesnės, atsirado ir kitokių ciklo pokyčių.

Nors mokslininkai dar nežino, kodėl taip nutinka, jie teigia, kad trumpalaikis vakcinacijos poveikis mėnesinių ciklui yra įmanomas. Tačiau nerimauti neverta, nes nėra jokių įrodymų, kad skiepai nuo Covid-19 gali pakenkti jūsų vaisingumui ar reprodukcinei sveikatai.

„Jeigu galite gauti vakciną, pasiskiepykite. Ir jeigu kitos mėnesinės po pasiskiepijimo bus gausesnės, galvokite apie tai, kaip apie laikiną šalutinį poveikį, ir pasistenkite nesijaudinti“, – „The Conversation“ rašė Michelle Wise, Naujosios Zelandijos Oklendo universiteto akušerijos ir ginekologijos katedros vyresnioji dėstytoja.

Šios problemos mastas nėra žinomas, tačiau kaip rodo Jungtinėje Karalystėje surinkta statistika, cituojama žurnale „British Medical Journal“, iki 2021 m. balandžio 5 d. buvo užfiksuoti 958 mėnesinių ciklo pakitimai po pasiskiepijimo.

Dr. Kate Clancy, Ilinojaus universiteto biologinės antropologijos docentė, kuri specializuojasi reprodukcinės sveikatos srityje, siekia geriau suprasti šios problemos paplitimą. Ji kviečia savanores dalyvauti internetinėje apklausoje apie jų patirtį su mėnesinėmis po pasiskiepijimo nuo koronaviruso.

Socialiniame tinkle „Twitter“ dr. K. Clancy pasidalino, kad po pasiskiepijimo „Moderna“ vakcina, kitos jos mėnesinės buvo neįtikėtinai gausios. Po šia žinute pasipylė daugybė kitų tai patyrusių moterų komentarų. Tai paskatino dr. K. Clancy ir jos kolegę sukurti programą, kurioje žmonės galėtų savarankiškai pranešti apie bet kokius ciklo pakitimus po vakcinacijos. Kaip praneša „BBC News“, mokslininkė pasakojo, kad daugybė translyčių ir menopauzę patyrusių moterų, kurios paprastai neserga mėnesinėmis, taip pat pranešė apie kraujavimą po skiepo nuo Covid-19.

Šio galimo ryšio priežastis taip pat nėra aiški, tačiau mokslininkai spėja, kad tai greičiausiai yra susiję su imuninės sistemos atsaku gimdos gleivinėje. Mėnesinių ciklas iš dalies yra sąlygojamas ir imuninės sistemos, nes gimdos gleivinės atsiskyrimo ir atsistatymo procese dalyvauja ir tam tikros imuninės ląstelės. Yra įmanoma, kad vakcina, skatinanti platesnį imuninės sistemos atsaką į Covid-19, gali turėti tam tikrą poveikį imuninėms ląstelėms gimdoje, ir dėl to mėnesinių ciklas gali šiek tiek pakisti.

Buvo gauta ir pranešimų apie mėnesinių ciklo sutrikimą po kitų žmonių pasiskiepijimo. 2021 m. balandį privačios mokyklos Floridoje administracija pranešė mokytojams, kad jie negali bendrauti su mokiniais, jeigu yra pasiskiepiję, nes: „Mokykloje yra net trys moterys, kurioms pabendravus su pasiskiepijusiu asmeniu sutriko mėnesinių ciklas.“ Kaip praneša „The New York Times“, nėra jokių tokio vakcinos poveikio įrodymų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų