Vaizdo įrašas Panevėžyje padėjo nubausti vairuotoją: trys paauglės vos išvengė sužalojimų

Prieš kelias dienas Panevėžyje vienos vairuotojos automobilyje esančiu vaizdo registratoriumi užfiksuota akimirka, kurią galima drąsiai apibūdinti – „per plauką nuo nelaimės“.

Vaizdo įraše matyti, kaip netoli centro esančioje Smėlynės gatvėje per pėsčiųjų perėją žengia trys merginos. Link jų juda lengvasis automobilis. Merginos dar nėra pasiekusios perėjos viduryje įrengtos saugumo salelės, tačiau automobilis, regis, net neketina bent pristabdyti.

Maža to, šalia perėjos, toje pačioje pusėje, jau stovi du suaugę žmonės, kurie taip pat pasiruošę žengti per gatvę. Automobilio vairuotojas kerta pėsčiųjų perėją tarp trijų paauglių ir dviejų suaugusiųjų. Viena paauglė priversta net striktelėti į priekį, kad tik išvengtų smūgio.

Šiuo vaizdo įrašu pasidalijusi moteris teigė, kad nedelsdama pateikė įrodymus policijai: „Jaunos mergaitės pačios nelabai apie tą įvykį norėjo kalbėti. Keista sistema Lietuvoje – kol nenutrenkė, tol atrodo, kad nieko ir nenutiko. Bet peržiūrėjus vaizdo įrašą yra akivaizdu, kad iki nelaimės trūko labai nedaug.“

Vairuotojas nubaustas

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovas Tadas Martinaitis tv3.lt patvirtino, kad pagal gautą vaizdo įrašą buvo nustatyta, kam priklauso automobilis:

„Už tokį poelgį buvo surašytas Administracinių teisių pažeidimo protokolas. Automobilio savininkas turi teisę užginčyti, kad vairavo ne jis, bet kol kas to nebuvo padaryta.“

Anot T. Martinaičio, dėl šio įvykio nebuvo sulaukta nė vieno galimai per incidentą nukentėjusio asmens skundo, todėl vairuotojas buvo nubaustas už pavojingą važiavimą per pėsčiųjų perėją.

„Nebuvo gauta jokios informacijos, kad kažkas nukentėjo arba, jog buvo apgadintas kažkieno turtas. Už tokį pažeidimą vairuotojui gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų“, – pridūrė T. Martinaitis.

Daug įrašų

Panevėžio policijos atstovas patvirtino, kad pareigūnai dažnai sulaukia pilietiškų visuomenės narių užfiksuotų pažeidimų įrašų ir tai padeda nustatyti kaltininkus bei juos nubausti:

REKLAMA

„Vaizdo registratorių įrašus žmonės siunčia per epolicija.lt arba atneša į komisariatą. Kartais tikrai gauname geros raiškos vaizdo įrašus, kurių dėka yra nubaudžiami pažeidėjai.

Fiksuojami lenkimai per ištisinę liniją, kiti pavojingi manevravimai keliuose. Daug medžiagos pasiekia policiją ir ji visa yra tikrinama. Žinoma, pasitaiko ir prastos kokybės įrašų, kur būna sunku nustatyti, kas ten konkrečiai užfiksuota.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų