Vaistų kontrolės atstovė: išvadų dėl „AstraZeneca“ vakcinos gali tekti palaukti

Europos Vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį rinksis į posėdį, kuriame bus svarstoma išvada dėl „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso saugumo, tačiau išvada dėl to ketvirtadienį gali būti ir nepriimta, sako Valstybinės Vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovė.

VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė LRT radijui trečiadienį sakė, kad „tikėtina, kad rytoj procesas gali ir neužsibagiti, nes yra procedūriškai įmanomi keli tolesnės eigos variantai“.

„Gali būti taip, kad EVA imsis kažkokio kito žingsnio – kreipsis patarimo į mokslinę grupę ar pradės kitą procedūrą, tai tikėtina, kad galutinė išvada gali būti ir nepriimta“, – kalbėjo R. Pilvinienė. 

Ji taip pat pranešė, kad antradienio vakarą šalyje sulaukta dar vieno pranešimo apie sunkią reakciją po „AstraZaneca“ skiepo, tačiau teigė išsamiau su šia informacija dar nesusipažinusi, nes ji „labai šviežia“. 

Iš viso tokių pranešimų Lietuvoje gauta keturi, trys asmenys gydomi ligoninėse, vienas išleistas gydytis namuose. Tarnybos atstovai pabrėžia, kad kol kas nėra nustatytas ir patvirtintas ryšys tarp gautų pranešimų apie susirgimus ir vakcinavimo.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį, atsižvelgęs į VVKT rekomendaciją, laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso.

Gavusi tris pranešimus apie tromboembolijos atvejus, VVKT rekomendavo stabdyti vakcinavimą „AstraZeneca“ skiepais iki kol Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl vakcinos saugumo. Posėdį dėl šios vakcinos Europos vaistų agentūra (EVA) šaukia ketvirtadienį. Antradienį ministras A. Dulkys teigė besitikįs, kad jau ketvirtadienį bus pateikta ir EVA išvada.


Rašyti komentarą...
E
Egle
2021-03-30 18:10:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu Berlyne ir Kanadoje ,stabdomas jaunų žmonių skiepijimas,o Lietuvoje viskas gerai,vikdomas žmonių mažinimas,mažiau reiks valstybei pensijų moketi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų