Vagysčių sezono įkarštis – nelaimę prisišaukia ir dalindamiesi nuotraukomis feisbuke

Lietuvoje įsibėgėja ne tik atostogų, bet ir vagysčių iš namų sezonas. Draudikai ir policija perspėja, kad, išvykus atostogauti, namus gali apšvarinti ilgapirščiai. Anot saugos specialistų, nuo vagių gali apsaugoti ne tik šarvuotos durys ar kokybiška brangi spyna, bet ir socialinių tinklų ignoravimas: atostogų metu nepatariama dalintis nuotraukomis, kitu atveju ilgapirščiai gali sužinoti, kada lengviausia apšvarinti namus.

Sostinėje, Žvėryno mikrorajone, jau darbavosi ilgapirščiai. Neseniai iš namo Birutės gatvėje galimai atspaudus langą ir išlaužus seifą, pavogti papuošalai, laikrodžiai, pinigai. Bendras nuostolis siekia apie 165 tūkst. eurų. Toje pačioje gatvėje gyvenantys vilniečiai tai išgirdę stebisi, nes jie nebuvo girdėję, kad kaimynystėje siautėtų ilgapirščiai.

Pareigūnai vagystes, kai ilgapirščiai įsibrauna į gyvenamąsias patalpas, skaičiuoja tūkstančiais. Užpernai policija užfiksavo beveik 2,6 tūkst. vagysčių, o pernai – beveik 2 tūkst. Nors registruotų įvykių kasmet mažėja, policija, ypač atostogų metu, ragina gyventojus neprarasti budrumo.

„Žmonės dažniausiai išvyksta, jeigu ne ilgoms atostogoms, tai kelioms dienoms. Ir ne visada palieka tinkamai savo turtą, neužrakina durų, langų. Prie nuosavų namų kiemuose palieka, pavyzdžiui, žoliapjoves, dviračius, paspirtukus. Tai yra tai, kas matoma visiems“, – dėmesį atkreipė Vilniaus 1-ojo Policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Liliana Malinovskaja.

Draudikų duomenimis, patiriami vagystės nuostoliai priklauso nuo namų tipo. Jei nusikaltėliai įsibrovė į butą, vidutinė žala siekia apie 900 eurų, jei į namą – apie 1,3 tūkst.eurų.

„Labiausiai yra vagiama lengvai realizuojama technika. Tai – kompiuteriai, mobilūs telefonai, garso aparatūra, vaizdo technika, televizoriai, buitinė technika. Aišku, pirmoje vietoje yra papuošalai, pinigai“, – vardijo  „Lietuvos draudimo“ atstovas Andrius Gimbickas.

Šiltuoju metų laiku ilgapirščiai ieško ir vasarą naudojamų daiktų.

„Neseniai fiksavome atvejį, kai vagys išlaužė kiemo vartus, išlaužė garažo vartus. Pavogė didelį kiekį lauko baldų, kepsninę, ir nuostolis siekė net 2 tūkst eurų. Yra sezoniškumas ir šiuo metu vagiamos kepsninės labai aktyviai“, – tikino „Gjensidige“ atstovė Viktorija Katilienė

REKLAMA

Visi saugos specialistai pataria prieš paliekant namus gerai uždaryti duris ir langus bei neužmiršti įjungti signalizaciją ar įsirengti saugos kameras. Anot draudikų, tai padeda toli gražu ne visada. Esą dauguma vagysčių gerai suplanuotos.

„Apie 50 proc. vagysčių, kurios vyksta, yra planuojamos. Ir spontaniškų yra labai, labai mažai. Visos apsaugos yra apeinamos. Taip, tu gali turėti labai stiprias duris, taip, tai tikrai yra kliūtis, bet skirtumas tarp jų paprastai yra pusantros minutės. Taip, tu gali turėti apsaugos sistemą įsirengęs, bet vėlgi ją galima apeiti, nukirpti, atjungti ir panašiai“, – sakė „Lietuvos draudimo“ atstovas.


Rašyti komentarą...
D
Danutė
2019-07-01 10:38:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar reklamų vajus, kuomet pašto dėžutės visada yra pilnos, kuo dažniau išimi, tuo daugiau randi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų