V. Pranckietis sako, kad reikia gerbti sprendimą dėl bunkerio Lukiškių aikštėje

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad reikia gerbti Vilniaus Lukiškių aikštės memorialo konkurso rezultatus – pagal juos atrinktas mišką ir partizanų bunkerį primenantis paminklas.

Sprendimas sukėlė dalies visuomenės, norinčios matyti Lukiškių aikštėje Vyčio skulptūrą, pasipiktinimą.

„Aš pasisakiau ir anksčiau už Vyčio įpaminklinimą, tai buvo mano, kaip asmens, nuomonė, aš sakiau, kad taip, man tas patiktų, ir buvau pas skulptorių A. Sakalauską dirbtuvėse Ukrainoje nuvažiavęs, ten maketas yra mažas, dabar jau turime ir Seime tokį. Bet mes turime gerbti specialistų nuomonę. Aš labai norėčiau, kad būtų taip, kaip aš noriu, bet jeigu yra komisija, kuri sprendė, tai turbūt turime gerbti visos komisijos išvadas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Svarstymų skelbti naują konkursą jis sakė dar negirdėjęs. Idėją, kad galbūt reikia pagalvoti apie naują Lukiškių aikštės memorialo konkursą, antradienį kalbėjo prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė. Anot patarėjo, susipriešinimas yra labai nenaudingas visuomenei, todėl išmintingiausia šitoje vietoje būtų daryti pertrauką, atvėsti, permąstyti, įvertinti padarytas klaidas ir pagalvoti galbūt apie naują konkursą.

REKLAMA

„Pauzė turbūt būtų geras dalykas, bet dėl naujo konkurso - aš nežinau, tokių svarstymų dar nebuvo“, - trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Memorialas laisvės kovotojams rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turi būti pastatytas iki kitų metų gruodžio 1-osios, jam įrengti Kultūros ministerija skirs iki 500 tūkst. eurų, darbus vykdys Vilniaus savivaldybė.

Diskusijos dėl šios aikštės likimo vyksta nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo.

 


Rašyti komentarą...
a
ale
2017-12-06 10:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pranckietis rodo pagarbą ne piliečių nuomonei, o Chaltūros ministerijos klerkams, kurie yra daugybę kartų susimovę. O piliečiai teisingai pastebėjo, kad tai yra pinigų plovimas - tik įrengus aikštę vėl ją ardyti ! Kita vertus, Kultūros paveldo departamentas teisingai numatė, kad suskaldžius aikštę (faktiškai ją sumažinus) , menkėja jos funkcionalumas, mažėja erdvė.
Atsakyti
0

N
Nu jo
2017-12-06 10:13:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau labai norisi bunkerio, tai apsikask Seimą... Tikrai nebus nė vieno, kuris prieštarautų...
Atsakyti
0

K
Kieno sprendimą?
2017-12-06 10:47:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Piliečiai nubalsavo už Vytį, bet kažkokia komisija (istorijos analfabetai) nusprendė, kad Vytis netinka, ir išrinko bunkerio imitaciją - raudų sieną, nors tie patys partizanai kovojo už Vytį. Negerbiamas piliečių sprendimas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų