V.Pranckietis ragino kolegas pagaliau nustatyti Seimo narių atostogas

Sveikindamas kolegas prasidėjusios rudens sesijos proga Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ragino pagaliau priimti Seimo narių veiklos įstatymą ir įteisinti savo atostogas.

„Mes nesame kitokie nei visi Lietuvos žmonės, esame jų dalis, be privilegijų ar išskirtinių sąlygų. Pagaliau išspręskime Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų klausimus, aiškiai ir be galimybių interpretuoti apibrėžkime parlamentarų teises, pareigas ir atsakomybes tų pareigų nesilaikius“, – sekmadienį rudens sesijos pradžios proga teigė V.Pranckietis.

„Gerbkime Konstitucinio Teismo nutarimus, išspręskime Seimo narių atostogų klausimus, žmonės to tikisi. Negalima be pabaigos atidėlioti Konstitucinio Teismo sprendimo, privalome jį įgyvendinti“, – pabrėžė jis.

Siūlymą įteisinti 40 dienų atostogas Seimo nariams yra pasiūlę V.Pranckietis, jo pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Šios idėjos šalininkai sako, kad įtvirtinti atostogas įpareigoja Konstitucinio Teismo išaiškinimas. Jų teigimu, nesant reguliavimo, šiuo metu Seimo nariai gali poilsiauti ir 100 dienų per metus. Kritikai stebisi, kad Seimo nariams siūloma įtvirtinti dvigubai ilgesnes atostogas nei kitiems dirbantiesiems.

REKLAMA

Sekmadienį parlamento vadovas taip pat kolegoms priminė, kad būtina lankyti Seimo posėdžius.

„Visi mes prisiekėme laikytis Lietuvos Konstitucijos. Taip pat turiu priminti, kad pagal Konstituciją Seimo narys privalo lankyti Seimo posėdžius, todėl gerbdami save ir tuos, kurie mus išrinko, laikykimės svarbiausio valstybės įstatymo“, – ragino V.Pranckietis.

Sekmadienį, pirmą rudes sesijos dieną, posėdžio pradžioje registravosi 110 parlamentarų iš 141.

Seimo pirmininkas taip pat sakė, kad įstatymų leidyboje neturėtų lenktyniaujama.

„Teisės aktų projektų skaičius neturėtų būti Seimo nario produktyvumo rodiklis“, – teigė jis.

V.Pranckietis atkreipė dėmesį ir į parlamentinės kovos metodus.

„Protokoliniai bakstelėjimai, statutinis kandumas, nuomonių esmės ir reprezentacijos anachronizmas iškreipia Seimo darbo principus“, – kalbėjo jis. Seimo pirmininkas teigė, kad vienas svarbiausių šios sesijos darbų bus „priimti teisės aktus, kurie sudarytų galimybes gyventojams didinti pajamas, gerinti dirbančių žmonių padėtį, mažinti socialinę atskirti, kovoti su korupcija“.

„Rengiamas valstybės biudžetas atspindės Vyriausybės programos tikslus“, – tvirtino jis.

Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10 ir baigiasi gruodžio 23 dieną. Per šią rudens sesiją planuojama surengti 24 plenarinius posėdžius. Jos darbų programoje – apie 500 projektų.

Tačiau Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas sekmadienį atkreipė dėmesį, kad dar nėra buvę, kad tokia didelė dalis planuojamų svarstyti projektų būtų neparengti ir neregistruoti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų