V.Pranckietis: naujas žemės ūkio ministras bus rastas greitai

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigiamai įvertino Broniaus Markausko sprendimą trauktis iš žemės ūkio ministro pareigų. Jis prognozuoja, kad ilgai netruks rasti jam pamainą.

„Vertinu kaip rimto žmogaus poelgį. Jis priėjo tokią ribą, kada nutarė ir nusprendė, ir labai gerai padarė. Manau, kad jį galima tik pagirti už ryžtą“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas.

Kita vertus, jis pripažino, kad B. Markausko pasitraukimas – šiek tiek pavėluotas.

„Taip, per vėlai. Gal reikėjo tokį žingsnį žengti anksčiau, bet kadangi jam nebuvo pasakyta ir patarta iš šalies, kad tu būtinai turi pasitraukti, labai žmogiškai reikėtų vertinti“, – tvirtino V. Pranckietis.

Anot jo, valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga netruks rasti naują Žemės ūkio ministerijos vadovą.

„Manau, kad rasime greitai. Numatę kas, (turime – BNS) galbūt tik pamąstymuose, kadangi nežinojome, ar pasitrauks, ar nepasitrauks. Bet įsivaizduoju, kad ilgai netruks“, – sakė Seimo pirmininkas.

Dar trečiadienio rytą Žinių radijui Seimo pirmininkas sakė manantis, kad premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį neragins atsistatydinti žemės ūkio ministro B. Markausko. V. Pranckietis ryte svarstė, kad vienintelis kelias atstatydinti ministrą galėtų būti opozicijos rengiama interpeliacija, bet proceso baigtis ministrui veikiausiai būtų palanki.

REKLAMA

B. Markauską į žemės ūkio ministrus buvo delegavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jis yra šios partijos narys.

Jis teigia atsistatydinantis dėl šeimos interesų ir prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos.

B. Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad sprendimą atleisti B. Markauską prezidentei pateiks kitą savaitę, nurodydamas ir jo atleidimo datą - nuo birželio 1 dienos.


Rašyti komentarą...
P
P.Morkūnas
2018-04-25 16:52:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai STT galima panaikinti, nes 15MIN.lt ištyria kokybiškiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų