V. Landsbergis: didžioji V. Putino provokacija – ne prieš Ukrainą

Europarlamentaras profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo veiksmais Ukrainos atžvilgiu bando parodyti, kad Vakarų demokratijos nieko nevertos.

„[Vakarų šalys] nereaguoja, manau, ne todėl, kad negali, o todėl, kad nenori. Ir čia jau turbūt yra didžioji Kremliaus šeimininko provokacija – nebe prieš Ukrainą, bet prieš Vakarų demokratijas – [jis siekia] parodyti, kad jos neveiksmingos, kad jos nieko nevertos“, – laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo V. Landsbergis.

Jis atkreipė dėmesį, kad JAV prezidentas Barackas Obama patiria jau antrą pažeminimą. „Šį kartą jis veikė atsargiau nei Sirijos atveju, kai pasakė, kad jei bus panaudotos mirtinos dujos, imsis karinių priemonių. Jie iš karto panaudojo ir pasijuokė: tu kalbi tuščiai, tu neišdrįsi, nes yra kitas, kuris leido panaudoti, o tu savo žodžio laikytis negali.

Tai dabar B. Obama pasako – nesiveršk į Ukrainą. Nusispjaunama į tai. Jis [Obama] pasakė – bus didelė kaina. Kieno kaina? Rusija mokės kainą, ar visi mokės tą kainą? Čia negrasinimas, čia konstatavimas – bus labai didelė kaina, bus nuostolinga Rusijai, Ukrainai ir Europai, o JAV gal pastovės be nuostolių. [...] Prezidentui V. Putinui patarinėja labai gudrūs žmonės. Tai yra dar vienas B. Obamos pažeminimas“, – tvirtina V. Landsbergis.

REKLAMA

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vadovas Ramūnas Vilpišauskas sutinka, kad Rusijos vadovybė tikrina, kiek toli galima eiti: „Gruzijos atveju buvo patikrinta ir nueita nemažai realizuojant savo geopolitinius interesus. Šiuo atveju laikas eina, viena pusė veikia greitai, apeliuodama į teisės normas, nors iš tikrųjų jų nesilaikydama, o kita pusė [Vakarai] reiškia susirūpinimus ir nelabai ką daro“.

Politologo nuomone, Vakarų šalys pirmiausiai turėtų Rusijai taikyti ekonomines sankcijas. „Jei rimtai būtų pradėtos taikyti ekonominės sankcijos, jos galėtų sukelti nuostolių ir Vakarams, taigi yra tam tikrų nepatogų, bet klausimas, ar tie nuostoliai nebus didesni, jei toliau bus delsiama ir toliau bus toleruojamas toks karinės jėgos naudojimas“, – kalbėjo R. Vilpišauskas.

Paklaustas, ar atgrasytų Rusiją visuotinė ukrainiečių mobilizacija, kaip siūlo vienas iš opozicijos lyderių V. Klyčko, V. Landsbergis sakė: „Gal ir suveiktų, bent svarstymas, jeigu Vakarų valstybės pažiūrėtų į tai teigiamai, galbūt patardamos dar neskubėti, bet ir pasvarstydamos, kad esant reikalui, parems Ukrainą lengvąja ginkluote. Čia būtų signalas Kremliui, kad ne juokai“.

 


Rašyti komentarą...
G
Geriau patylėtu VL
2014-03-02 09:13:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žodis demokratija seniai neatitinka pradinės sąvokos. Rytams ar vakarams, tai tapo tik žodis vaidinant demokratiją ir paverčiant tik jiems naudingais išvedžiojimais.
Landsbergiui apie demokratiją reikėtų tylėti, nes jis pats yra antidemokratiškas provokatorius. Jo darbai bei poelgiai tai puikiai parodo. Tai kokių jis pats 'išvaduotųjų" kviestųsi savo tautos numalšinimui jei atsitiktų kaip Ukrainoje.
Atsakyti
0

i
ir arkliui
2014-03-02 08:17:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
aisku kad vakarams viskas pofik, musu tauta pokari patyre kiek vakarai mims ,,padejo,,.
Atsakyti
0

k
kacapiečiui
2014-03-02 13:38:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
pastebėjau, kad ruskių aktyvumas sutampa su Rusijos karinėmis psichozėmis. Užsirašyk savanorių į ruskių kariuomenę ir eik kariauti už Putlerį ir maskolių Amžinąjį Reichą. Užteks už grašius dirbti, rašinėjant šūdkomentarius. Pakartok Matrosovo "žygdarbį" (kurio paskuniai žodžiai buvo "Etot griobanyj galaliod").
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų