Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas trečiadienį pareiškė, kad reikėtų „labai rimtai pagalvoti“ apie mirties bausmės grąžinimą Lietuvoje, nors toks žingsnis prieštarautų Lietuvos tarptautiniams įsipareigojimams ir Konstitucijai. Po kraupaus nusikaltimo Panevėžio priemiestyje, kai buvo žiauriai nužudyta nepilnametė, grąžinti mirties bausmę pasiūlė valdžioje esanti „Tvarkos ir teisingumo“ partija.

 

Darbo partijos atstovas V.Gedvilas teigė, kad „galbūt pakeltų ranką“ už tokį siūlymą.

„Kada įvyksta tokie įvykiai ir kada matai, kad būtent atsiranda tokių nusikaltėlių, kurie įvykdo tokias žiaurias žmogžudystes, tai aš manau, kad reikia labai rimtai pagalvoti apie mirties bausmę“, – Žinių radijui sakė V.Gedvilas.

„Jeigu man reikėtų balsuoti, galbūt aš pakelčiau ranką už tokį įstatymą“, – pridūrė parlamento vadovas.

Lietuva yra ratifikavusi Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos protokolą dėl mirties bausmės panaikinimo, o Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tokia bausmė prieštarauja Konstitucijai. Prieš mirties bausmės taikymą taip pat griežtai pasisako Europos Sąjunga. Šių metų antrąjį pusmetį Lietuva pirmininkauja ES Tarybai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
o
one
2013-09-25 10:49:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bent čia pirmininkas šaunuolis, atspindintis tautos, o ne ES biurokratų nuomonę.
Atsakyti
-1

n
n
2013-09-25 09:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mirties bausmė turetu but skiriama isskirtiniais atvejais,už ypač sunkius ziaurius nusikaltimus,uz planuotą žmogžudystę, uz nužudymą iš savanaudiškų paskatų.
Atsakyti
-1

G
Grąžinti mirties bausmę!
2013-09-25 12:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grąžinti mirties bausmę!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų