Tai reiškia, kad nuo tų metų iškviesti pagalbą trumpaisiais policijos, greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių numeriais taps neįmanoma. Paskambinus šiais numeriais 2019 metais, būtų transliuojama informacija, jog numeriu paslaugos neteikiamos, o nelaimės atveju reikia skambinti 112.
„Išmokyti žmones naudotis vienu numeriu, esant bet kokiai nelaimei, yra gerokai patogiau“, – BNS antradienį sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.
Ministerijos siūlymą dar turės patvirtinti Ministrų kabinetas.
E.Misiūnas teigė, kad palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios aštuonios greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei vienuolika policijos operatyvaus valdymo skyrių.
Pasak ministro, integracija leis padidinti tarnybų reakcijos greitį, nes žmogus neturės keliskart kartoti, kokiu reikalu skambina. Jis teigė, jog dispečerinių ir operatyvaus valdymo skyrių integracija taip pat leis sutaupyti.
„Tikslas yra turėti efektyvias dispečerines, kurios valdytų visas pajėgas – tiek policijos, tiek ugniagesių, tiek medikų“, – sakė ministras.
„Neracionalu yra turėti tiek daug serverinių, kurios tikrai yra brangios ir jas sunku išlaikyti tokiai valstybei, kaip Lietuva“, - pridūrė jis.
Pasak E.Misiūno, greitosios medicinos pagalbos ir policijos padalinių darbuotojams bus siūloma ateiti dirbti į BPC, o sutaupyti pinigai bus skiriami kelti darbuotojų atlyginimus ir pirkti papildomą įrangą.
Jau anksčiau brendusius planus stiprinti Bendrąjį pagalbos centrą iki šiol lydėjo ginčai tarp politikų ir institucijų.
Dar būdamas vidaus reikalų ministru, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, jog integruoti dispečerines į BPC įpareigoja prieš septynerius metus priimti įstatymai.
S.Skvernelio vadovaujama Vidaus reikalų ministerija 2015 metais yra kreipusis į prokurorus ir prašė ginti viešąjį interesą dėl trukdymo vykdyti Bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų plėtrą.
Tuomet ministerija teigė, jog 112 plėtrai priešinasi kai kurios šalies Greitosios medicinos pagalbos stotys, labiausiai - Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis. Medikai savo ruožtu yra teigę, jog BPC neturi jų specifikai reikalingos įrangos.
Sveikatos apsaugos ministerija palaiko iniciatyvą dėl Bendrojo pagalbos centro
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) palaiko iniciatyvą, kad Lietuvoje žmonės pagalbą kviesti galėtų tik Bendrojo pagalbos centro (BPC) numeriu 112 ir kad šiuo metu atskirai veikiančios medikų ir policijos dispečerinės būtų integruotos į šį centrą.
Tokį siūlymą antradienį pranešė pateikusi Vidaus reikalų ministerija (VRM).
„SAM vadovybė palaiko šiuos VRM žingsnius ir konkrečius planus“, - BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Šriubėnė.
Pasak jos, vieningas pagalbos numeris reikalingas, „pirmiausia tai bus patogiau žmonėms, kuriems prireikus pagalbos nebereikės blaškytis tarp kelių numerių“.
L.Šriubėnė teigė, jog dispečerinių integravimas į BPC reikalingas, nes „vieno numerio ir vieno pagalbos centro išlaikymas kainuoja pigiau, nei kelių ar keliolikos“.
„Šie pokyčiai būtini ir jų reikėjo jau seniai“, - kalbėjo ministro atstovė.
Vidaus reikalų ministerija siūlo, kad 112 vieninteliu pagalbos numeriu taptų nuo 2019 metų.
Tai reiškia, kad nuo tų metų iškviesti pagalbą trumpaisiais policijos, greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių numeriais taptų neįmanoma. Paskambinus šiais numeriais 2019 metais, būtų transliuojama informacija, jog numeriu paslaugos neteikiamos, o nelaimės atveju reikia skambinti 112. Po metų šie numeriai būtų apskritai išjungti.
Ministerijos siūlymą dar turės patvirtinti Ministrų kabinetas.
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigė, kad palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios aštuonios greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei vienuolika policijos operatyvaus valdymo skyrių.
Pasak ministro, integracija leis padidinti tarnybų reakcijos greitį, nes žmogus neturės keliskart kartoti, kokiu reikalu skambina. Jis teigė, jog dispečerinių ir operatyvaus valdymo skyrių integracija taip pat leis sutaupyti.