Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parduotuvėje apsipirkinėjęs vyras užfiksavo vaizdą, kai parduotuvėje, mėsos skyriuje, ant šviežios mėsos tupinėjo musės. Parduotuvių atstovai atviri – lauke tvyrant atogrąžas primenantiems orams, kenkėjai puola šviežius maisto produktus, o juos apginti nuo parazitų nėra taip paprasta.

Parduotuvėje apsipirkinėjęs vyras užfiksavo vaizdą, kai parduotuvėje, mėsos skyriuje, ant šviežios mėsos tupinėjo musės. Parduotuvių atstovai atviri – lauke tvyrant atogrąžas primenantiems orams, kenkėjai puola šviežius maisto produktus, o juos apginti nuo parazitų nėra taip paprasta.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt vyras pasakojo, kad apsipirkinėdamas Šiauliuose, Rudės gatvėje įsikūrusioje „Maximos“ parduotuvėje, pamatė ne itin malonų vaizdą – ant šviežios mėsos tupinėjo musės.

Prekybos tinklo „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad gyvūnai parduotuvėse yra vienetiniai ir atsitiktiniai atvejai, nes visuose parduotuvių tinklo padaliniuose nuolat vykdoma kontrolė.

„Vos pastebėjus bet kokius gyvūnus ar jų veiklos pėdsakus, nedelsiant kviečiama specializuota įmonė, kuri eliminuoja kenkėjus“, – pasakojo E. Dapkienė.

REKLAMA

Pasak jos, jeigu ant produktų vaikščiojo paukščiai ar buvo pastebėtos musės, tokie produktai išimami iš prekybos ir nukreipiami utilizuoti.

Lauke tvyrant tropiniam karščiui, su kenkėjais susiduria ir kitos maisto prekių parduotuvės.

„Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė pasakojo, kad atėjus šiltajam metų sezonui ir kylant lauko temperatūrai, prekybos centrai imasi papildomų priemonių, kad maksimaliai apsaugotų maisto produktus nuo skraidančių kenkėjų.

„Šiuo tikslu „Rimi“, atsižvelgdamas į situaciją kiekvienoje parduotuvėje ir lauko temperatūrą, reguliuoja vedinimo sistemų darbą. Taip pat turime sutartį su kenkėjų kontrolės įmone. Kiekviena parduotuvė stebi situaciją ir, jei dėl šiltėjančių orų lauke, joje atsiranda daugiau skraidančių vabzdžių, yra įrengiamos papildomos lempos jiems gaudyti“, – prekybos tinklo kovą su vabzdžiais nupasakojo R. Keršienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, visais metų sezonais ir ypač vasarą „Rimi“ užtikrinta šviežių maisto produktų kokybę vykdydama jos kontrolę, pradedant griežtus kokybės reikalavimus numatančias sutartis su tiekėjais ir baigiant kontrolės vykdymu kiekviename prekių kelionės nuo pristatymo į sandėlį ar tiesiai parduotuvę iki patekimo į pirkėjo pirkinių krepšelį etape.

„Pavyzdžiui, užtikrinant šviežios mėsos kokybę, mėsos ceche atliekamas fizinio užterštumo vertinimas, matuojama jos temperatūra, kokybės kontrolę vykdo ir kiekvienas prekybos padalinys“, – aiškino „Rimi“ atstovė.

Su kenkėjais ant šviežios mėsos nesusiduria „Lidl“ parduotuvės. Tam yra paprasta priežastis, anot parduotuvių tinklo atstovės ryšiams su visuomene Lina Skersytės.

„Vitrinose mėsos nepardavinėjame, visus šviežios mėsos produktus pakuojame į kontroliuojamos atmosferos pakuotes. Taip supakuota produkcija yra apsaugota nuo pažeidimų, prisilietimų, sąlyčio su oru ir bakterijų transportavimo bei laikymo prekybos vietoje metu, taip pat ir nuo galimo sąlyčio su vabzdžiais ar panašiais organizmais. Be to, į kontroliuojamos atmosferos pakuotes supakuota vos išpjaustyta mėsa ilgiau išlieka šviežia“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo L. Skersytė.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad skaitytojas vienoje sostinėje įsikūrusioje parduotuvėje užfiksavo netikėtą vaizdą – duonos skyriuje ramiai įsitaisęs tupėjo balandis. Parduotuvės atstovai tikina, kad gyvūnai yra reti svečiai prekyvietėse, bet kartais juos išvyti prireikia kelių dienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų