REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad kolegos iš Jungtinės Karalystės ir Ispanijos praneša apie precedento neturintį karščio rekordą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad kolegos iš Jungtinės Karalystės ir Ispanijos praneša apie precedento neturintį karščio rekordą.

REKLAMA

„Antradienį (lapkričio 14 d.) didelėje Pietų Ispanijos dalyje oras įkaito iki 30 ir net daugiau laipsnių. Štai, Coín miestelyje, oras įkaito net iki 33,2 °C karščio. Tokia oro temperatūra yra anomali net ir šiltojoje Pietų Europoje. Įprasta oro temperatūra dieną šiuo metų laiku yra apie 15–20 laipsnių. Taigi, minėta reikšmė tapo pačia aukščiausia išmatuota lapkričio mėnesį per visą tokių stebėjimų istoriją.

Kaip kontrastas, kitame senojo žemyno kampe, Šiaurės Skandinavijoje, buvo fiksuojamas anomalus šaltis. Švedijoje, Nikkaluokta kaimelyje, stebėtas lapkričio 14-osios naktį stebėtas -32,5 °C speigas. Net ir įdienojus tame regione oras sušilo tik iki -20 °C. Įprastai šiuo metų laiku tame regione oro temperatūra būna apie -10 laipsnių. Taigi, skirtumas tarp aukščiausios ir žemiausios oro temperatūros Europoje lapkričio 14-ąją siekė net 65 laipsnius“, – pranešama „Facebook“ grupėje „Meteo.lt“.

Kokie orai laukia?

Ketvirtadienis rytinėje šalies pusėje buvo daugiausia debesuotas. Pajūryje ir pamaryje švietė Saulė. Dieną ir naktį vietomis nežymiai pasnyguriavo. Aukščiausia oro temperatūra dieną 1–6 laipsniai šilumos. Žemiausia oro temperatūra buvo tarp -2 ir +2 laipsnių (labiau orui atšalti sutrukdė debesys).

REKLAMA
REKLAMA

ORŲ PROGNOZĖ

Šiandien kai kur nedideli krituliai. Vėjas rytinių krypčių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Tam tikra šiluma išliks Europos pietuose, šiaurėje bus nesmarkus šaltis, tarp jų – vidutiniškai šilti orai. Dieną bus 1–3 šilumos, kai kur rytuose liks apie 0.

„Kitaip tariant, orai sklandžiai vėsta. Ir naktį, ir dieną vietomis bus kritulių, lietų pakeis drėgnas sniegas“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Penktadienį kritulių labai mažai, kelios snaigės pasirodys vos kai kur. Naktį vyraus 1–3, rytuose iki 4 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį kritulių irgi beveik nebus. Naktį bus iki 2–3, Žemaitijoje 5–6 laipsnių šalčio, įdienojus jo liks tiktai 0–2 laipsniai.

Labai panašūs orai bus ir sekmadienį. „Ką gi, menkas šaltukas ir gruodas reiškia, kad mūsų katės ir šunys namo grįš daug švaresnėmis letenomis – tai nepaprastai puiki žinia“, – sako N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų