REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikai ir kelininkai jau siunčia įspėjimus gyventojams, kad kartu su žiemiškais orais į Lietuvą atkeliauja ir ekstremalus reiškinys – ragina gyventojus pasisaugoti plikledžio.

Sinoptikai ir kelininkai jau siunčia įspėjimus gyventojams, kad kartu su žiemiškais orais į Lietuvą atkeliauja ir ekstremalus reiškinys – ragina gyventojus pasisaugoti plikledžio.

REKLAMA

Kaip skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šiemet (kaip ir pernai) pirmoji lapkričio pusė buvo gerokai (~3 laipsniais) šiltesnė už daugiametę normą, tačiau norime to ar ne kalendorinė žiema jau visai čia pat. Štai ir šiandien į mūsų šalį bei visą regioną plūsta šalta oro masė iš šiaurės. Antroji šios savaitės pusė bus žiemiškesnė: naktimis vyraus neigiama oro temperatūra, o dieną ji gana sunkiai perlips per 0 laipsnių (ir tai ne visur).

Akylesni jau pastebėjo, jog sinoptikų sudarytose orų prognozėse šią savaitę atsirado žodis „plikledis“. Oro temperatūrai krentant, pamažu prasideda ir plikledžio sezonas. Šis vidutiniškai trunka nuo lapkričio iki balandžio. Toks reiškinys visada yra laikomas pavojingu meteorologiniu reiškiniu, nors ir gana greitai prie jo priprantame, galop net per daug nesureikšminame.

REKLAMA
REKLAMA

Plikledis – tai ledo sluoksnis arba suledėjęs sniegas ant žemės paviršiaus. Jis susidaro sušalus vandens lašams po lietaus, dulksnos ar šlapdribos, taip pat kristalizuojantis rūko lašeliams, sušalus polaidžio vandeniui arba ore esant didelei drėgmei, kuri padengia horizontalius paviršius. Esminis skirtumas tarp plikledžio ir lijundros yra tas, kad plikledis susidaro pasibaigus krituliams ir tik ant žemės paviršiaus.

REKLAMA

Plikledis gali paveikti ne tik įvairių ūkio sektorių darbą, bet ir apsunkinti kasdienes žmogaus veiklas ar sutrikdyti jo sveikatą. Pėstiesiems apledėję keliai arba šaligatviai sukelia daugiausia rūpesčių: apsunkinamas judėjimas, kelionė užtrunka ilgesnį laiką, paslydus galima stipriai susižeisti – dažniausiai patiriami rankų lūžiai. Paslydimo rizika didesnė ir pasekmės sunkesnės vyresnio amžiaus žmonėms. Taip pat pavojus kyla ir vairuotojams , ypač ant tiltų ir viadukų, kurie temperatūrai krentant pasidengti ledu gali greičiausiai. Taigi, nuo šiandien reikėtų būti dar atidesniems, o taip pat ir pasirinkti saugų greitį, ypač kai oro temperatūra yra arti 0 °C.

REKLAMA
REKLAMA

Kokie orai laukia?

Europos padangė šiandien bus netvarkingai nusėta nedidelėmis aukšto ir žemo slėgio sritimis. Didžiojoje žemyno dalyje dangų dengs įvairaus storio debesys, pragiedrėjimų ir saulės bus vos kai kur.

Tam tikra šiluma išliks Europos pietuose, šiaurėje bus nesmarkus šaltis, tarp jų – vidutiniškai šilti orai. Dieną bus 1–3 šilumos, kai kur rytuose liks apie 0.

„Kitaip tariant, orai sklandžiai vėsta. Ir naktį, ir dieną vietomis bus kritulių, lietų pakeis drėgnas sniegas“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį kritulių labai mažai, kelios snaigės pasirodys vos kai kur. Naktį vyraus 1–3, rytuose iki 4 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos.

Šeštadienį kritulių irgi beveik nebus. Naktį bus iki 2–3, Žemaitijoje 5–6 laipsnių šalčio, įdienojus jo liks tiktai 0–2 laipsniai.

Labai panašūs orai bus ir sekmadienį. „Ką gi, menkas šaltukas ir gruodas reiškia, kad mūsų katės ir šunys namo grįš daug švaresnėmis letenomis – tai nepaprastai puiki žinia“, – sako N. Šulija.

dabar ruduo , o po naujuju jau pavasaris tai gretos thumberg nuopelnas
Negazdinkit pencininku iš anksto. Šilumosmokestis kils.
ramūs kelininkai pasiruošę kaip visada, Afrikos druska jau ant kelių :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų