• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus paveikslų galerijoje penktadienį vyks Jono Karolio Chodkevičiaus aukso medalio už valstybės stiprinimo veiklą įteikimo ceremonija.

Vilniaus paveikslų galerijoje penktadienį vyks Jono Karolio Chodkevičiaus aukso medalio už valstybės stiprinimo veiklą įteikimo ceremonija.

REKLAMA

Kaip pranešė organizatoriai, renginyje dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir kiti kultūros, mokslo, politikos veikėjai. 

„Skirdami šį apdovanojimą ieškojome žmogaus, kuris, veikdamas įvairiose srityse daro daugiau, nei jam priklausytų, kurio veikla stiprina Lietuvos saugumą. Medalis Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo vardu bus įteiktas šiuolaikiniam žmogui, veikiančiam renesansinės asmenybės principais“, – sako Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo vadovas Edmundas Jakilaitis. 

Kaip skelbiama, 2021 metais „Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalis už Valstybės stiprinimo veiklą“ buvo įteiktas paramą Ukrainai telkiančios organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjui ir vadovui Jonui Ohmanui.

REKLAMA
REKLAMA

2022 metais „Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalis už Valstybės stiprinimo veiklą“ buvo įteiktas Krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui ir žurnalistui Andriui Tapinui už valstybės institucijų ir pilietinės visuomenės susitelkimą ir veikimą išvien ginant laisvę.

REKLAMA

Jonas Karolis Chodkevičius (1570–1621) – vienas žymiausių XVII amžiaus pradžios Europos karvedžių, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės didikas, Šklovo ir Myšo grafas, nusipelnęs valstybės veikėjas – Žemaičių seniūnas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didysis etmonas bei Vilniaus vaivada, pasižymėjęs švietimo ir kultūros srityse.

Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondą įkūrė žinomi visuomenininkai, mokslo ir kultūros atstovai.

Fondas siekia įamžinti ir plačiai visuomenei pristatyti J.K. Chodkevičiaus asmenybę, skatina giliau pažinti šalies istoriją, kviečia piliečius veikti valstybės klestėjimo labui, skirti jėgas visuomeninei ir kultūrinei veiklai. Savo iniciatyvoms Fondas telkia privačių rėmėjų lėšas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų