Už šildymą mažiau mokėsime tik iki sausio

  Seimas linkęs nuo spalio iki sausio grąžinti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centralizuotam šildymui.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisai. Už tai balsavo 107 Seimo nariai, prieš -4, o susilaikė 6.

Jeigu Seimas ketvirtadienį pataisą priims, 9 proc. tarifas galiotų iki sausio 1-osios, po to, tikėtina, jis bus padidintas iki 15 proc. Gyventojai, kurių išlaidos šildymui viršija 10 proc. jų pajamų, gali kreiptis dėl kompensacijos.

Seimas nesutinka, kad tokia lengvata galiotų nuolat.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Kęstutis Glaveckas tikino, kad PVM lengvata subsidijuojami gamintojai, o ne vartotojai.

„Nelaimime to, ko mes siekiame, laimėtume tada, kai subsidijuotume vartotoją ir ypač tuos, kurie neturi pakankamai pajamų“, - teigė jis ir siūlė kompensacijų už šildymą sistemą „padaryti dar tikslingesnę“.

Socialdemokratas Algirdas Butkevičius siūlė 9 proc. tarifą šilumai nustatyti ne laikinai, o nuolat. Pasak jo, geras pajamų surinkimas į biudžetą leidžia numatyti lėšų kompensuoti lengvatą.

REKLAMA

Liepos pradžioje valdantieji „valstiečiai“ sutiko su konservatorių siūlymu grąžinti lengvatą mainais į pastarųjų paramą urėdijų reformai.

Dėl lengvatos valstybės biudžetas šiemet negaus 11 mln. eurų pajamų. Jeigu Seimas 9 proc. PVM tarifą nustatytų ir 2018 metams, biudžetas dėl to netektų 47 mln. eurų pajamų, o jeigu būtų nustatytas Vyriausybės siūlomas 15 proc. tarifas - 24 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų